Taping ramenního kloubu a zevní strany klíční kosti

Kdy používáme?

Poškození ramene a zevní části klíční kosti je velmi časté po pádech na rameno, kdy často dochází ke zhmoždění  kloubu  mezi zevní částí klíční kosti a lopatky, nebo k poškození vazů v oblasti daného kloubu. Není -li daný kloub vyklouben, což je indikace k operačnímu řešení, je možné použít tapingu a tím dojde ke stabilizaci a zklidnění dané oblasti.  Dále je možné této fixace použít ve stavech po operacích, v oblasti klíční kosti.

 

Technika tapingu: První pásku nalepíme  ve spodní části konce hrudního koše na příslušnou polovinu těla tvarem do U. Dle obrázku pokračujeme další páskou, tentokrát přes rameno s nalepením na první pásku. Druhá páska vedená přes rameno je zde zakřivená a nalepená opět na pásek pod hrudníkem. Toto překřížení provedeme dvakrát a zajistíme opět páskou pod hrudníkem. Rameno ještě zpevníme několika páskami podle obrázku.  

 

taping ramene

taping ramene 2

Příbuzné články: 
 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.