Zobrazit téma - Dysplazie obou čéšek WIBERG III

Dysplazie obou čéšek WIBERG III

Dysplazie obou čéšek WIBERG III

Příspěvekod Evelina » úte led 14, 2014 9:13 am

Dobrý den včera jsem se dozvěděla, že mám oboust. dyspalzii čéšek WIBERG III. Dostala jsem recept na léky, které si hradím sama, což mi nevadí, ale je ještě další možnost - např. rehab. cvičení? Je mi 33 let, plánujeme těhotenství. Velmi děkuji za info. Moc mne Váš názor zajímá. Budu čekat na info.
Evelina
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 14, 2014 9:08 am

Re: Dysplazie obou čéšek WIBERG III

Příspěvekod Jaroslav Pilný » úte led 14, 2014 2:11 pm

Vážená paní,
dysplazie pately (češky) typu Wiberg III. je varianta tvaru kloubních ploch na této kosti, kdy vnitřní kloubní polška je výrazně menší než zevní. Tekto typ vede často k posunu pately na zevní stranu a bolestem na přední straně kolena, zvláště při dřepu. Myslím, že nejdůležitější je posilování stehenních svalů zvláště vnitřní přední strany. Je možno použít metodiku v části rehabilitace kolene na tomto webu.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1938
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am

Re: Dysplazie obou čéšek WIBERG III

Příspěvekod Petr H. » čtv čer 29, 2023 4:10 pm

Dobrý den,
mám stejný problém Dysplazii pately III, jsem sportovec a dost jsem běhal, jedno koleno mám po dvou operacích a je myslím horší, jen mám čéšku volnější. Je mi 45 a před rokem, když mě začali bolet kolena jsem si je okolo čéšky začal masírovat, a když běhám, nebo chodím, tak se snažím dopadat na špičku. Jednu dobu jsem byl z toho opravdu nešťastný, když jsem běžel tak mě kolena nebolely, vyzkoušel jsem hodně věcí a nic nepomáhalo. Možná je dobrá občas i nějaká výživa. Dejte vědět jestli Vám to pomohlo. Sice je váš příspěvek starý, ale já už jsem s tím bojoval tak asi od 30 let.
Petr H.
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 29, 2023 3:50 pm


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: odezafwaco, ogutugopejamo a 43 návštevníků

cron
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.