Zobrazit téma - voda v koleni

voda v koleni

voda v koleni

Příspěvekod Romana » stř úno 15, 2012 12:55 pm

Dobrý den,
v pondělí jsem navštívila ortopedii s tím, že po lehkém úrazu kolena mě nepřešly zcela bolesti. Pan doktor konstatoval vodu v koleni a provedl mi punkci, vody tam bylo sice velmi málo, ale konstatoval, že by mi to mělo přinést okamžitou úlevu a nakázal mi týdenní klid na lůžku. Koleno mě ale nyní bolí více, než před odstraněním vody, je to normální?
Předem děkuji za odpověď.
Romana
 

Re: voda v koleni

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř úno 15, 2012 3:42 pm

Vážená paní Romano,
synoviální tekutina (voda ) v koleni vzniká po jeho podráždění například po úraze. Pokud je po punkci zhoršení, může to být v důsledku podráždění v souviskosti s punkcí. Bylo by dobré koleno zaledovat, případně si vzít nějaké nesteroidní antirevmatikum. Pokud by byly teploty vyhledejte lékaře okamžitě.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1835
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 4 návštevníků

cron
 

Novinky

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.