Zobrazit téma - voda v koleni

voda v koleni

voda v koleni

Příspěvekod Romana » stř úno 15, 2012 12:55 pm

Dobrý den,
v pondělí jsem navštívila ortopedii s tím, že po lehkém úrazu kolena mě nepřešly zcela bolesti. Pan doktor konstatoval vodu v koleni a provedl mi punkci, vody tam bylo sice velmi málo, ale konstatoval, že by mi to mělo přinést okamžitou úlevu a nakázal mi týdenní klid na lůžku. Koleno mě ale nyní bolí více, než před odstraněním vody, je to normální?
Předem děkuji za odpověď.
Romana

Re: voda v koleni

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř úno 15, 2012 3:42 pm

Vážená paní Romano,
synoviální tekutina (voda ) v koleni vzniká po jeho podráždění například po úraze. Pokud je po punkci zhoršení, může to být v důsledku podráždění v souviskosti s punkcí. Bylo by dobré koleno zaledovat, případně si vzít nějaké nesteroidní antirevmatikum. Pokud by byly teploty vyhledejte lékaře okamžitě.

S úctou Jaroslav Pilný
Jaroslav Pilný

Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Novinky

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

24.12.2014

Vážení návštěvníci webových stránek ortopedie-traumatologie.cz,
Vzhledem k mému odchodu do Nemocnice Nové Město na Moravě se mění i způsob objednávání k operacím a ambulantnímu vyšetřením.
Pacienti, které jsem již vyšetřil a určil typ operace, se mohou objednávat na mailové adrese pilny@ortopedie-traumatologie.cz, kde jim navrhnu termín operace a pošlu informace k přijetí.
Pacienti, kteří nebyli ještě vyšetření, se mohou objednávat do ambulance na telefonním čísle 566683203, kde jim sestra určí termín vyšetření.

S přáním všeho dobrého v novém roce

05.12.2014

Vážení návštěvníci webových stránek ortopedie-traumatologie.cz,
Dovoluji si vás touto cestou informovat, že odcházím ke dni 31.1.2015 z Ortopedického oddělení Pardubické krajské nemocnice a nastupuji jako primář Ortopedického oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě. Bližší informace o možností objednání k vyšetření a operačnímu řešení budou zveřejněny na těchto webových stránkách po 20.12.2014.

S úctou
Jaroslav Pilný

29.09.2013

V současné době je pacientům předkládána jako "zázračná" metoda léčby artrózy kloubů aplikací kmenových buněk.  Tyto buňky jsou získávány z tukové tkáně jedince, kdy se odsaje část tuku z podkoží, následně se zpracuje a aplikuje do poškozeného kloubu.

19.05.2013

Adheze (srůsty) jsou normální součástí každého hojivého procesu v lidském těle, kdy se organismus snaží co nejrychleji reparovat (zhojit) ránu, která vznikla úrazem či operací.

Syndikovat obsah

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.