Zobrazit téma - Sezamské kůstky

Stránka 1 z 1

Sezamské kůstky

PříspěvekNapsal: úte led 03, 2017 7:43 pm
od jakub
Dobrý den, Pod kloubem pravého palce mám už podruhé zlomenou sezamskou kůstku. První zlomení bylo s létě 2015. Poprvé bylo udravení po třech týdnech a bolest pouze při zvýšené zátěži, ale nic velkého. Druhé v létě 2016 (tentorát tři fragmenty). Už 5 měsíců chodím jenom po vnejší straně chodila, kvůli otoku a bolestivosti nemůžu přenést váhu na palec. Už trpí i kotník a celá noha do kterých dostávám i křeče kvůli nepřirozené chůzi. Doktor stále doporučuje konzervativní léčbu. Výřivka, magnety laser. Nepociťuji zlepšení. Prý je to ojedinělá zlomenina. Hledám tedy odborníka, který by měl v lepším případě zkušenosti. Na zahraničních stránkách jsem se dočetl, pokud nedochází ke zlepšení je potřeba operace. Děkuji za pomoc.

Re: Sezamské kůstky

PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2017 6:08 am
od Jaroslav Pilný
Vážený pane,
pokud není úspěšná konzervativní terapie, je možné Sezamskou kost odstranit, ale může následně dojít k deformitě palce. Je vždy třeba uvažovat, co operace může přinést a jaké mohou být důsledky. Vždy je něco za něco.


S úctou Jaroslav Pilný

 

Novinky

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

24.12.2014

Vážení návštěvníci webových stránek ortopedie-traumatologie.cz,
Vzhledem k mému odchodu do Nemocnice Nové Město na Moravě se mění i způsob objednávání k operacím a ambulantnímu vyšetřením.
Pacienti, které jsem již vyšetřil a určil typ operace, se mohou objednávat na mailové adrese pilny@ortopedie-traumatologie.cz, kde jim navrhnu termín operace a pošlu informace k přijetí.
Pacienti, kteří nebyli ještě vyšetření, se mohou objednávat do ambulance na telefonním čísle 566683203, kde jim sestra určí termín vyšetření.

S přáním všeho dobrého v novém roce

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.