Zobrazit téma - artroza palců u nohy-dotaz

Stránka 1 z 1

artroza palců u nohy-dotaz

PříspěvekNapsal: úte led 03, 2017 7:56 pm
od rosana
Dobrý den pana doktore,
vůbec nevím kde se tu píši dotazy na lékaře...tak doufám,že vám to příjde a poradíte mi...
Už sedm let mě pobolívali palce u nohy...akorát letos v létě to začalo bolet při každé chůzi a nyní je pro mě už i problém pár kilometrů do obchodů,při delší chůzi to bolí i v klidu....Posílám vám zprávu od mého lékaře...a prosím poraďte mi na jakou operaci jít...abych neměla pooperační následky a mohla chodit bez problémů,což bych si moc přála...Je mi 52let...vím,že nejsem nejmladší....ale chodit potřebuji a ráda bych chodila zase bez bolesti jako dříve...nález rentgenový:
RTG-oba MTP I s artrot.změnami-prakt.zánik štěrbiny a okraj.osteoprodukt.změny.Defig. MTPÚ I oboustr.,postavení palců osové.Pohyb v MTP I.s limit. kr.poloh,s krepitem.ostatní oprstce ortogr. Na podometru lehké oploštění pod.a příč.klenby.Dg.Pedes plani et transversoplani levis,halluces semirig.
Pan doktor říkal ,že je to na operaci,ale že mi nezaručuje pak turistické výlety,takže jsem to vyřešila vložkami do bot...ale je to bez efektu..Takže se na tu operaci chci objednat,tak moc prosím o vaší radu..na jakou operaci vůbec mám jít?aby měla dobré výsledky a chůzi jako před tím..moc děkuji za odpověď
Růžena

Re: artroza palců u nohy-dotaz

PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2017 6:12 am
od Jaroslav Pilný
Vážená paní,
při artróze MTP /základního/ kloubu palce nohy vždy záleší na tom, jakého stupně je poškození. U lehčích stadií má dobré výsledky odstranění nárůstků a zkrácení zánártní kůstky palce. U těžkých má pak nejlepší výsledky zpevnění poškozeného kloubu /artrodéza/, který se před operací většinou stejně nehýbe.

S úctou Jaroslav Pilný

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.