Zobrazit téma - artroza palců u nohy-dotaz

artroza palců u nohy-dotaz

artroza palců u nohy-dotaz

Příspěvekod rosana » úte led 03, 2017 7:56 pm

Dobrý den pana doktore,
vůbec nevím kde se tu píši dotazy na lékaře...tak doufám,že vám to příjde a poradíte mi...
Už sedm let mě pobolívali palce u nohy...akorát letos v létě to začalo bolet při každé chůzi a nyní je pro mě už i problém pár kilometrů do obchodů,při delší chůzi to bolí i v klidu....Posílám vám zprávu od mého lékaře...a prosím poraďte mi na jakou operaci jít...abych neměla pooperační následky a mohla chodit bez problémů,což bych si moc přála...Je mi 52let...vím,že nejsem nejmladší....ale chodit potřebuji a ráda bych chodila zase bez bolesti jako dříve...nález rentgenový:
RTG-oba MTP I s artrot.změnami-prakt.zánik štěrbiny a okraj.osteoprodukt.změny.Defig. MTPÚ I oboustr.,postavení palců osové.Pohyb v MTP I.s limit. kr.poloh,s krepitem.ostatní oprstce ortogr. Na podometru lehké oploštění pod.a příč.klenby.Dg.Pedes plani et transversoplani levis,halluces semirig.
Pan doktor říkal ,že je to na operaci,ale že mi nezaručuje pak turistické výlety,takže jsem to vyřešila vložkami do bot...ale je to bez efektu..Takže se na tu operaci chci objednat,tak moc prosím o vaší radu..na jakou operaci vůbec mám jít?aby měla dobré výsledky a chůzi jako před tím..moc děkuji za odpověď
Růžena
rosana

Re: artroza palců u nohy-dotaz

Příspěvekod Jaroslav Pilný » čtv led 05, 2017 6:12 am

Vážená paní,
při artróze MTP /základního/ kloubu palce nohy vždy záleší na tom, jakého stupně je poškození. U lehčích stadií má dobré výsledky odstranění nárůstků a zkrácení zánártní kůstky palce. U těžkých má pak nejlepší výsledky zpevnění poškozeného kloubu /artrodéza/, který se před operací většinou stejně nehýbe.

S úctou Jaroslav Pilný
Jaroslav Pilný

Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Novinky

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

24.12.2014

Vážení návštěvníci webových stránek ortopedie-traumatologie.cz,
Vzhledem k mému odchodu do Nemocnice Nové Město na Moravě se mění i způsob objednávání k operacím a ambulantnímu vyšetřením.
Pacienti, které jsem již vyšetřil a určil typ operace, se mohou objednávat na mailové adrese pilny@ortopedie-traumatologie.cz, kde jim navrhnu termín operace a pošlu informace k přijetí.
Pacienti, kteří nebyli ještě vyšetření, se mohou objednávat do ambulance na telefonním čísle 566683203, kde jim sestra určí termín vyšetření.

S přáním všeho dobrého v novém roce

05.12.2014

Vážení návštěvníci webových stránek ortopedie-traumatologie.cz,
Dovoluji si vás touto cestou informovat, že odcházím ke dni 31.1.2015 z Ortopedického oddělení Pardubické krajské nemocnice a nastupuji jako primář Ortopedického oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě. Bližší informace o možností objednání k vyšetření a operačnímu řešení budou zveřejněny na těchto webových stránkách po 20.12.2014.

S úctou
Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.