Zobrazit téma - SLAP léze + tendinosa Bicepsu, st po op. tenisového lokte

SLAP léze + tendinosa Bicepsu, st po op. tenisového lokte

SLAP léze + tendinosa Bicepsu, st po op. tenisového lokte

Příspěvekod Filip » stř úno 22, 2017 5:25 pm

Dobrý den pane doktore.

Rád bych Vás požádal o radu. Je mi 40 let. V minulosti jsem se hodně věnoval kulturistice a silovému sportu s těžkými váhami. Občas rekreační střelba z brokovnice (zpětný ráz). Na pravé ruce 3/2011 op. Dle Hohmana 6/2011 revize kvůli silným bolestem op. dle Boyda + následný Sudeckův syndrom. Vše dopadlo dobře a protože jsem se nepoučil tak jsem cca před rokem začal opět chodit do posilovny a svojí hloupostí jsem si 6/2016 způsobil opět tenisový loket na pravé ruce, který byl velmi bolestivý a na konzervativní léčbu (EPI páska, klid, masti, obstřik, rázové vlny, ultrazvuk) nereagoval proto v polovině 12/2016 byla provedena operace (Boyd). Úleva od bolesti je zatím částečná. Původní místo epikondylu není bolestivé vůbec. Je však bolestivý RH kloub a hlavička radiální kosti. Kloub tahá v ráně a bolest se vrací, jinde a jiného charakteru 3 cm pod epikondylem. Někdy dost silná klidová, pálivá.Někdy bolestí trnu a subjrltivně cítím jskp by mi otékala celá ruka od lokte dolu. Ale je to jen pocit. Z operačního protokolu: průnik k rad. epikondylu humeru, Deinzerován společný úpon extenzorů, dlátem snesena lamela kosti a okraje zahlazeny Luerem. Elektrokauterem denervace epikondylu. Poté T incize kloubního pouzdra RH kloubu, revize plika nepřítomna, synovialitis není překrvena ani zmnožena, zadní obvod hlavičky s poškozenou změklou chrupavkou s ragádou (bylo mi sděleno, že toto bylo ponecháno, odřezávalo by se větší ložisko) Výplach, sutura po vrstvách, přiložena dlaha 3 týdny + 3 týdny odlehčování v šátku během RHB. Uprostřed jizvy je tvrdá zduřenina něco jako otok, ale je tuhý - boule. Boule je teplejší na pohmat, patrno zejména v noci kdy spím s rukama na peřině a v místnosti je chladno. Pocit otoku při pohybu. Foto přílohou snad bude zřejmé.Citlivý na dotek a bolestivý. Už mám za tu dobu vypozorováno, že mě v tom místě uprostřed jizvy začne bolest a současně mi trochu otečou prsty a začne být zpocená dlaň a prsty. Pravá dlaň se potí poslední měsíc často opakovaně během dne. To je pak pohyb s prsty výrazě řezavě bolestivý v té ráně resp. v oblasti té boule. Mám pocit, že otoky prstů a pocení dlaně jsem měl již před operací během podzimu ( reakce na bolest ???). Hybnost plná, bolesti při hyperextenzi. Provedeno RTG RH kloubu s normálním nálezem bez skvrnité porózy. Ale raději jsem dostal Secatoxin forte 3 denně . SONO Lokte z minulého týdne: St. po revizní operaci, při dnešním vyšetření jsou patrny pouze pooperační změny. Není patrna kolerace tekutiny, ani patologická rezistece. Společná šlacha extenzorů je celistá s přiměřenou echogenitou. Vaskularizace měkkých tkání přiměřená. Diskrétní zmnožení kloubní tekutiny. Chtěl bych se tedy zeptat o co se může jednat? TSudeckův syndrom to doufám není. 2011 byl diagnostikován z RTG, to je nyní v pořádku. Musím říci, že RTG na Sudeckům syndrom bylo nyní snímkováno 2 měsíce po operaci. Jestli by se tam už projevily změny?

Může se jednat o reakci v kloubu po zákroku? Před třemi dny jsem na kontrole u operatéra dostal obstřik do RH kloubu. Ale bolí stále. Nebo může být bolestivá ta prasklina na obvodu hlavičky radiální kosti? Jak dlouho to může trvat?

Pak bych se chtěl zeptat na druhý problém, který se bohužel přidal.
Od 8/2016 začala mírná bolest ramene na stejné straně. Jen při určitých pohybech (rotace, odtažení). Rameno se mi nikdy nevykloubilo. Pomalu plíživě, neomezovala v běžném životě, přičítal jsem to šetření ruky kvůli tenisovému lokti, který mě bolel silně a stále i v klidu. Do ramene jsem dostal jednou na podzim obstřik. Po sejmutí sádry 1/2017 bolesti ramene silnější. Velmi omezená rotace a dbdukce, zvednutí nad hlavu - ostrá bolest. Pokus o RHB, tejpy, masti, analgetika. Bolesti se zhoršují, někdy i v klidu, pálí. Proto nyní provedeno MRI (je čerstvé 2 dny, ještě jsem s ním nestihl kontrolu u opertéra). MRI popis: Mírnější artróza AC skloubení s jeho mírným zbytněním, ale bez významné impresena m. Supraspinátus. Rotátorová manžeta bez jasné léze, šlachy supraspinátu, infraspinátu, i scappuláris. Horní přední labrum je odtrženo od glenoidu , bez zřetelnější dislokace, šlacha dlouhé hlavy bicepsu s normálním průběhem, mírně nehomogení a zduřelá. Není výraznější zmnožení tekutiny či infiltrace v měkkých tkání okolo ramenního kloubu. Závěr: SLAP léze, tendinosa šl. dl. hlavy bicepsu. Mírnější artróza AC skloubení bez jasného impingimentu, manžeta bez patrné léze.

Z Vašich a jiných stránek jsem se dozvěděl, že mě pravděpodobně čeká artroskopie. Kotvičky a přišití + 6 týdnů fixace. Je to tak?
Zajímá mě co se bude dělat se zánětem úponu bicepsu. Jak se řeší toto? Jak je pak dlouhá RHB a PN? A jak dlouho je třeba odstup od operace tenisového lokte na stejné končetině?

Jsem stále v PN od operace lokte 12/2016. A i kdyby byl loket již v pořádku, tak mi teď rameno nedovoluje návrat do zaměstnání. Nemám extrémně náročné zaměstnání, rozvážím s dodávkou- přiměřená zátěž.

Návrat ani k jednom z uvedených sportů již neplánuji a budu rád, když budu v budoucnu bez bolesti fungovat v běžném životě.

Moc děkuji za Vaší odpověď.

A zároveň bych Vám chtěl moc poděkovat za provozování Vašich webových stránek a poradny která, nám pacientům, poskytuje kvalitní informace a cenné rady.
Přílohy
loket 2.jpg
loket 2.jpg (79.77 KiB) Zobrazeno 7568 krát
loket.jpg
loket.jpg (41.08 KiB) Zobrazeno 7611 krát
Filip
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 22, 2017 4:50 pm

Re: SLAP léze + tendinosa Bicepsu, st po op. tenisového lokt

Příspěvekod Jaroslav Pilný » čtv úno 23, 2017 8:18 pm

Vážený pane,
k prvnímu dotazu ohledně tenisového loktu. Může jít o reakci jizvy, nebo kolem stehu v ráně. Může jit i o jinou příčinu. Nelze vyloučit ani Sudeckův syndrom. Bez vyšetření těžko stanovím diagnózu. Tady bych doporučil tlakové masáže jizvy a čísti od jizvy na předloktí, aby se uvolnila jizva a otok v okolí, což může ulevit od bolestí, ale loket jse nevyšetřoval, takže nemou být konkrétnější.
Co se týká SLAP léze, záleží o jaký typ jde. Někdy je možné jen "očištění", někdy je nutná fixace skobičkami. Pokud je však poškozena i šlacha ve svém průběhu, je někdy lepší ji uvolnit od úponu a přifixovat do žlábku na hlavici kosti pažní (tenodéza bicepsu). Následná fixace a rehabilitace se odvíjí od typu operace.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1938
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am

Re: SLAP léze + tendinosa Bicepsu, st po op. tenisového lokt

Příspěvekod Filip » pát úno 24, 2017 8:06 am

Děkuji za odpověď.

Chtěl bych se ještě zeptat ohledně toho RTG. 2 měsíce od operace, už by se projevila skvrnitá poroza u Sudeckova syndromu, nebo je třeba delší doba?

Děkuji.
Filip
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 22, 2017 4:50 pm

Re: SLAP léze + tendinosa Bicepsu, st po op. tenisového lokt

Příspěvekod Jaroslav Pilný » pát úno 24, 2017 8:40 am

Vážený pane,
po 2 měsících by se mohlo něco objevit na RTG, ale také záleží na stupni a intenzitě postižení.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1938
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am

Re: SLAP léze + tendinosa Bicepsu, st po op. tenisového lokt

Příspěvekod Filip » ned bře 12, 2017 6:07 pm

Děkuji moc za odpovědi.
Jestli bych mohl ještě poprosit o dotaz k zmiňovanému operovanému tenisovému lokti. Jak jsem psal operační protokol. Tak je tam psáno a i mi bylo sděleno, že se na hlavičce rádia nacházela poškozená chrupavka a prasklina. "Zadní obvod hlavičky s poškozenou změklou chrupavkou s ragádou", A také mi bylo sděleno, že se s tím nic nedělalo. Prý kdyby byl defekt větší. Hlavička rádia je stále velmi citlivá a bolestivá. Před operací nebyla. Při protažení (dotažení hyperextenze) v lokti křupe - krepitace a drásoty, to také nebylo před operací nebylo.
Chtěl se zeptat, zda se takovéto poškození má šanci vyléčit? Řekněme zacelit se? Jak dlouho to může trvat? Užívám vitamíny, vápník 500 - 1000 mg denně a doplněk na klouby Barnys.


Na kontrole před 3-mi týdny jsem dostal přímo do kloubu obstřik a otok kloubu se zmírnil a přestal vadit při pohybu. Ale nově vznikly ty drásoty při protažení. Není to možná plica?(nevím zda uvádím spravné označení, mám na mysli zanícenou a zduřelou synoviální blánu, která mohla být operací podrážděna, zanítila se zduřela a teď tam působí problémy) Kloub byl od operace nateklý (viz. foto) a teplý na pohmat. Po obstřiku do kloubu splaskl a přestal být teplý, ale začaly drásoty.
Děkuji.
Filip
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 22, 2017 4:50 pm

Re: SLAP léze + tendinosa Bicepsu, st po op. tenisového lokt

Příspěvekod Jaroslav Pilný » čtv bře 16, 2017 10:26 am

Vážený pane,
obtíže, které popisujete mohou být ze strůstů, může být problém třeba i v poškozené chrupavce, ale bez vyšetření nejsem schopen určit příčinu. Proto nejsem schopen stanovit další terapii.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1938
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: etocoxeyajodo, rigevwij a 86 návštevníků

cron
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.