Zobrazit téma - Opakované distorze hlezna

Opakované distorze hlezna

Opakované distorze hlezna

Příspěvekod liskovm » stř srp 02, 2017 6:41 am

Dobrý den,
moje dcera, které je 15 let, hraje 9 let fotbal. V posledních dvou letech má opakované distorze hlezna (levého i pravého) a natažené vazy. Léčba je vždy stejná - stažení obvazem, 3-6 týdnů klid, tejp, ibuprofenové masti, ledování, vyvyšování, následně magnet, vířivka. Doma pravidelně posiluje na bose a měchuřině, ale distorze se stále opakují. Prosím o radu, co dělat více, aby se vazy zpevnily a jestli existuje něco stahovacího na vazy, s čím by mohla hrát a vešlo by se to do kopačky. Zatím to řešíme pevným tejpem, ten ale hodně omezuje hybnost nohy v kopačce a občas je moc pevný. Předem děkuji za Vaše rady.
liskovm
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 02, 2017 6:34 am

Re: Opakované distorze hlezna

Příspěvekod Jaroslav Pilný » čtv srp 03, 2017 5:23 am

Dobrý den,
pokud se nedoléčí již první distorze, kdy se poškodí vazy hlezna, dochází k nestabilitě, která se při zátěži projevuje opakovanými podvrtnutími. Při lehčích stavech je možné řešit rehabilitací (vhodné švihadlo...), taping. U těžších stavů je možné operační řešení.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1851
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
 

Novinky

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.