Zobrazit téma - Je nutná operace kyčlí ?

Je nutná operace kyčlí ?

Je nutná operace kyčlí ?

Příspěvekod Radula » sob srp 12, 2017 1:13 pm

Vážený pane doktore,
prosím o radu, zda mám plánovat operaci kyčlí..
Je mi 52 let, v tomto roce mi byla zjištěna vrozená vada - hlavice levého femuru je 1/3 mimo jamku a mám zkrácený krček. Hlavice pravého femuru je 1/2 mimo jamku / kyčelní klouby mají špatné / mělké / zastřešení.
Chodím rovně, protože se mi páteř mírně vychýlila. Při chůzi mě občas píchá v tříslech / někdy i v klidu / a někdy - při více vychýleném pohybu cítím, jak mi hlavice " jezdí v mase ".../ na pravé straně /.
Zatím pracuji na plný úvazek / ve zdravot. a sociál.sl. /, ale večer cítím velkou vyčerpanost nohou...
Měl by jste pro mne nějakou radu ??
Moc děkuji
V úctě
Radka Petrová
Radula
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob srp 12, 2017 12:52 pm

Re: Je nutná operace kyčlí ?

Příspěvekod Jaroslav Pilný » sob srp 19, 2017 2:45 pm

Vážená paní,
zda operovat, je vždy na zvážení, zda obtíže jsou opravdu od kyčelních kloubů. Někdy bývají obtíže z oblasti pánve či bederní páteře. Mělké jamky nejsou indikací k operaci. Mohou být jen predispozicí k rozvoji degenerativního poškození kyčelních kloubů. Nikdy neléčíme RTG snímek, ale vždy pacienta.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1782
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
 

Novinky

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

24.12.2014

Vážení návštěvníci webových stránek ortopedie-traumatologie.cz,
Vzhledem k mému odchodu do Nemocnice Nové Město na Moravě se mění i způsob objednávání k operacím a ambulantnímu vyšetřením.
Pacienti, které jsem již vyšetřil a určil typ operace, se mohou objednávat na mailové adrese pilny@ortopedie-traumatologie.cz, kde jim navrhnu termín operace a pošlu informace k přijetí.
Pacienti, kteří nebyli ještě vyšetření, se mohou objednávat do ambulance na telefonním čísle 566683203, kde jim sestra určí termín vyšetření.

S přáním všeho dobrého v novém roce

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.