Zobrazit téma - FAI CAM

FAI CAM

FAI CAM

Příspěvekod pravnik » stř zář 27, 2017 10:37 am

Vážený pane doktore, je mi 46 let, aktivně sportuji, delší dobu mám po zátěži bolesti v levém třísle (zejm. běh, kolo nevadí). Dosud podezření na zánět - tříslo, podávány protizánětlivé léky. Zlepšení, ale ne zásadní. Při zahájení aktivity ústup bolesti, ta se projeví až v klidové fázi. Při běžném zatížení (chůze) tříslo "zatuhlé", ale nejedná se o zásadní bolest. Omezuje pouze při větším fyzickém zatížení (a ne kolo).
Nejedná se spíše o problém s kyčelním kloubem než tříslo?
Z MRI tento závěr:
V úponech med. a přední skupiny svalů stehen bilat patol. změny
neprokázány. Reaktivní uzliny v obou tříslech.
hemangiom kl. jamky (os ischium) vpravo - bez extraoseální propagace,
kost jemně ztenčelá, ale nejedná se o akutní prolomení kosti ve smyslu
crescent sign.
Hip impigement typu CAM levého kyčelního kloubu, vpravo změny minimální
- degenerace předpokládaného úponu kl. pouzdra na zadní hraně krčku
femoru.
Okrsky edému na rozhraní stř. a ventrokaud. třetiny SIS bilat více vlevo
- nyní nehodnotním jako nález při ankylozující spondylitidě - při klin.
potížích ale vhodné cílené vyšetření.
Děkuji Karel Šiška
pravnik
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 27, 2017 10:27 am

Re: FAI CAM

Příspěvekod Jaroslav Pilný » ned říj 01, 2017 5:08 pm

Vážený pane,
dle MR mohou být obtíže z několika lokalizací. Jistě může jit o problém z kyčeního kloubu, kde je popisován hemangiom, což je nezhoubný tumor z cévní tkáně uložený v kosti, a pokud by byl blízko kloubu, může obtíže způsobovat. Obtíže mohou být i v důsledku kyčelního impingemet syndromu, ale tady bych obtíže čekal spiše při zátěži a ne až po ní. Obtíže mohou být z oblasti sakroiliakálního kloubu (SIS), kde je patrný nález. Pro tento nález by svědčilo, že se bolesti projevují po zátěži. Někdy jsou v klidu např. při otáčení se v postely. Tady by pomohlo posilování břišních, zádových svalů a svalů oblasti pánve. Vycházím jen z MR nálezu, nevyšetřoval jsme Vás, což je vždy to nejdůležitější.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1851
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

 

Novinky

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.