Zobrazit téma - Disekující osteochondritida

Disekující osteochondritida

Disekující osteochondritida

Příspěvekod Blanka » ned říj 01, 2017 7:53 pm

Dobrý den,před 5 měsíci mě začalo bolet v kotníku,že jsem chvílemi nemohla chodit.Doktor mi udělal obstřik,zinkoklih a francouzské hole.Žádná úleva.Po měsíci další obstřik.a za další měsíc opět obstřik.Nyní MR,která ukázala disekující osteochondritida 10x12x5mm med.části trochley talu.Doporučení důsledně odlehčovat nohu o FH.Chtěla bych se zeptat jaká je prognóza uzdravení, případně jaké jsou jiné možnosti léčby. Děkuji Blanka J.
Blanka
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 01, 2017 7:38 pm

Re: Disekující osteochondritida

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř říj 04, 2017 1:21 pm

Dobrý den,
způsob terapie je závislý na tom, jak moc je část chrupavky uvolněná z lůžka. Pokud je v lůžku fixovaná, stačí většinou odlehčení. Někdy je vhodné navrtání spodiny lůžka drátem pod artroskopickou kontrolu. U těžkých stavů, kdy je chrupavka uvolněná, je třeba uvolněnou chrupavku fixovat šroubky, nebo přilepit speciálním lepidlem. Toto se však musí provést přístupem, kdy je nutné odříznout vnitřní kotník a na závěr operace jej zase přišroubovat. Jinak se většinou nedá tato operace provést.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1851
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

 

Novinky

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.