Zobrazit téma - zlomenina hlavičky rádia nezhojená po 6 měsících.

zlomenina hlavičky rádia nezhojená po 6 měsících.

zlomenina hlavičky rádia nezhojená po 6 měsících.

Příspěvekod Karin » pon říj 16, 2017 9:49 pm

V dubnu jsem spadla na ruku, ortopéd provedl RTG a nebyla zjištěna zlomenina. Bolesti trvaly nadále, další objednání u ortopéda za 7 týdnů a byla jsem odeslána na rehabilitace. Rehabilitační lékař mne poslal na RTG, kde byla zjištěna zlomenina hlavičky rádia. Ortopéd mi předepsal bandáž na loket. Pokračovala jsem v rehabilitaci magnetoterapií a rehabilitací ramene a zápěstí. Kontrolní rtg : lomná linie šíře 2 mm nyní s cystoidním prořídnutím struktury šíře 2-3 mm, přestavba jen naznačena, stále však bez výraznějších dislokací, artikulace nepřerušeny. Cítím se dobře, nepotřebuji léky na bolest. Ortopéd trvá na dání ruky do sádry. Jsem 6 měsícu po úrazu. Děkuji za vaše názory.
Karin
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 16, 2017 9:31 pm

Re: zlomenina hlavičky rádia nezhojená po 6 měsících.

Příspěvekod Jaroslav Pilný » úte říj 24, 2017 6:23 pm

Dobrý den,
ke zjištění, zda je zlomenina přehojena může pomoci CT vyšetření. Někdy je na RTG snímku linie zlomeniny dlouhodobě patrná, i když je již zlomenina přehojena. Pokud nejsou obtíže, asi bych fixaci nedával, aby nedošlo ke ztuhnutí loketního kloubu.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1886
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
 

Novinky

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.