Zobrazit téma - operace kolena pooperační stav

operace kolena pooperační stav

operace kolena pooperační stav

Příspěvekod vazkal » pát pro 01, 2017 7:06 am

p.doktore měla bych dotaz,maminku v úterý 28.11.2017 operovali koleno (výměna koleniho kloubu )na bolesti jí pichaly opiaty a ještě k tomu má maminka problémy se spánkem tak jí na noc dávaly neurol 0.5mg, který užívá už delší dobu. Vše bylo v pořádku tu 1 noc po operaci,ale 2 noc jí večer vykapala kapačka,po které maminka cítila tlak na prsou,pak si vzala zmiňovaný neurol a od té doby už nevěděla o světě. Ráno ji točili EKG neboť jí vůbec nemohli probrat vše bylo v pořádku,dali jí nějaký lek na rychlé vstřebávání toho neurolu,ale maminka se probrala tak kolem 13hod. A vůbec neví co se stalo. Bylo mi řečeno,že se to stává,že se to v ní mohli nakupit ty léky a po tom byla sjetá ( Což jsou slova lékaře ). Prosím vás máte tuto zkušenost???Přiznám se,že se mi zdá jestli mamince spíš nebyl omylem podán buď silnější neurol nebo jiný lék. Snad jsem to napsala srozumitelně. Předem děkuji za odpověď hezký den Váchová
vazkal
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 01, 2017 6:35 am

Re: operace kolena pooperační stav

Příspěvekod Jaroslav Pilný » úte pro 05, 2017 2:40 am

Dobrý den,
u starších lidí, zvláště u těch, kteří jsou navyklý na nějaké léky, může mít kombinace s jinými léky, takovýto důsledek. Nejhorší je, když si pacient ještě sám vezme "ze svých zásob" nějaký lék a nikomu nic neřekne. Na Váš dotaz: někdy takového reakce vidíme.

S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1886
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

 

Novinky

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.