Zobrazit téma - Kohler II.

Kohler II.

Kohler II.

Příspěvekod peggyms » stř pro 06, 2017 6:48 pm

Dobrý den, moje 15ti letá dcera se léčila s aseptickou nekrozou Kohler II. Protože je atletka, měla na rok zakázán veškerý sport, v červnu nám bylo sděleno, že kost je zhojena, přestavěna. Od září opět trénuje, dosud bez problémů, nyní však po týdnu, kdy dělala pro posílení výpony na špičkách a jednom intenzivnějším tréninku, ji noha opět začala bolet. Je možné, že se nemoc opakuje nebo co by mohlo být příčinnou bolesti? Za odpověď děkuji.
peggyms
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 06, 2017 6:44 pm

Re: Kohler II.

Příspěvekod Jaroslav Pilný » pon pro 11, 2017 5:02 pm

Dobrý den,
nemoc se většinou neopakuje, ale při proběhlé nekróze (odumření) hlavičky se tato může zhojit v deformitě, což následně může při zátěži dělat obtíže. Stav je v případě deformity dobře řešitelný osteotomií hlavičky. Tato operace má velmi dobré výsledky.

S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1886
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron
 

Novinky

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.