Zobrazit téma - distorze kolene

distorze kolene

distorze kolene

Příspěvekod Lenkapacient » pát led 05, 2018 12:17 pm

Dobrý den pane doktore,
před 10 dny jsem utrpěla úraz na lyžích (křuplo mi v koleni při vypnutí lyže). Byla mi diagnostikována distorze kolene I.stupně s možným postižením menisku (meniskové manévry na mm+), ale s vyloušením poškození postranních vazů. Byl mi naordinován 14-denní absolutní klid, ledovat a polohovat koleno a chůze o berlích. Po 14 dnech mám jít při obtížích na kontrolu na ortopedii, jinak k OL.
Jelikož nohu odlehčuji a nezatěžuji, tak mi přirozeně zatuhává koleno. Nohu nepropnu ani příliš neohnu. Koleno mi vůbec neotéká, v klidovém stavu nebolí. Bolí jen občas při špatném pohybu, spíše cítím pnutí v koleni.
Jak poznám, když nohu nezatěžuji, co jsou přirozené důsledky zranění nebo zda je to na kontrolu na ortopedii? Mám zkusit před kontrolou nohu zatížit? Bojím se, abych zranění nezhoršila.
Přeji krásný den a předem děkuji za odpověď.
Lenka Křížová
Lenkapacient
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 05, 2018 11:39 am

Re: distorze kolene

Příspěvekod Jaroslav Pilný » úte led 09, 2018 5:50 pm

Dobrý den,
pozorujte svoje tělo. Bolest a otok jsou obrané mechanismy organismu. Cvičte do bolesti.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.