Zobrazit téma - úraz po plastice LCA

úraz po plastice LCA

úraz po plastice LCA

Příspěvekod Mia07 » stř bře 07, 2018 1:05 pm

Dobrý den.

V 08/17 jsem si udělala úraz kolene ( fotbal). Léčena pro natažené vnitřní postranní vazy, event. ruptura menisku. Po dlouhotrvající obtíže mi byla 10/17 provedena artroskopie s ošetřením prasklého med. menisku ( odstranění odlomené části), mimo jiné byla zjištěna totální ruptura LCA. 01/18 mi byla provedena ACLR all-inside (kvadruštěp m. ST, 2x tightrope). Pooperační průběh komplikován hematomem v koleni. Nyní chodím na RHC, koleno bylo skoro rozhýbáno. Flexe 95 ( zdravé koleno 115) , extenze -5. Bohužel jsem na koleno upadla, venku mi podklouzla zdravá noha a operovaná neudržela stabilitu, jako bych si sedla na paty ( což normálně neudělám) a nohu lehce vytočila do strany. Neprasklo nic, koleno oteklo, hybnost je stejná jen s větší bolestí než před pádem. Byla jsem na kontrole u lékaře na rehabilitaci, který mi dal 2 denní klidový režim, ledovat, mazat Voltarenem. Udělal mi RTG kolena a nález je bez traum. změn. Ale zbytku popisu nerozumím. Můžete mi to prosím vysvětlit ? Je to normální nález po mém úraze ? K ortopedovi mám mít kontrolu až v
06/18. Strašně se stydím tam jít že jsem upadla a doktor na RHC říkal, že zásuvky jsou negativní. Takže plastika prý vydržela.
Popis : Bez zřetelných taum. změn, stav po plastice LCA, mírné zúžení mediální štěrbiny a sklerotizace med. plató tibie, fabella.

Předem Vám moc děkuji za odpověď. V. 35 let :)
Mia07
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 07, 2018 12:46 pm

Re: úraz po plastice LCA

Příspěvekod Jaroslav Pilný » sob bře 10, 2018 8:46 am

Dobrý den,
na RTG je snížení vnitřní část kloubní štěrbiny, což může být v důsledku stavu po ošetřeném vnitřním menisku, i reakce na tibii bude asi z této příčiny. Fabella je kůstka v podkolení, která je růstového charakteru a nedělá obtíže.

S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.