Zobrazit téma - Zranenie väzov kolena

Zranenie väzov kolena

Zranenie väzov kolena

Příspěvekod Maťa » pát bře 09, 2018 9:37 am

Dobrý deň. Po úraze na lyžiach mi bola magnetickou rezonanciou stanovená nasledovná diagnóza:
Grade II lézia MCL (parciálna dirupcia ), edém KD CFM v odstupovom úseku, MCL
burzitída.
Diskrétna effúzia v hlbokej infrapatellárnej burze.
Edematózne zmeny v priebehu infrapatellárnej pliky, interkondylárne pomnožená tekutina,
pozdĺž ACL, grade I ( distenzia ) lézia ACL.
Menisky bez lézie.
Lekár mi odporučil pokračovať v nosení ortézy do doby 4-6 týždňov.
Moja otázka znie, ako prebieha liečba natrhnutého MCL, zvykne sa to aj operovať (zošiť, plastika) alebo sa väčšinou lieči len konzervatívne? Ako sa to hojí a aký to má vplyv na športovanie do budúcnosti (mám 33 rokov, behám, bicyklujem, turistikujem). Za odpoveď vopred ďakujem.
Maťa
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 09, 2018 9:34 am

Re: Zranenie väzov kolena

Příspěvekod Jaroslav Pilný » sob bře 10, 2018 8:53 am

Dobrý den,
pokud je léze postranního vazu jen parciální, jako ve Vašem případě, léčí se stav konzervativně ortézou. Pokud se vše dobře zahojí a budete mít dostatečně silné stehenní svaly, neměl byste mít žádné omezení při sportu.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.