Zobrazit téma - Artroskopie ramene

Artroskopie ramene

Artroskopie ramene

Příspěvekod Jíťa » sob bře 17, 2018 5:38 pm

Dobrý den, již třetí měsíc mě trápí bolesti pravého ramene (jsem pravák). U ortopeda diagnóza bursitida. Proveden rentgen, kde zjištěny drobné kalcifikace. Léky nezabraly, nasazena rehabilitace a DD proudy. Po ukončení znovu na kontrolu. Fyzioterapeutka se mnou cvičí, nasadila i ultrazvuk. Bez zlepšení. Nepředpažím, nevzpažím, neodpažím, nezapažím, běžné činnosti s problémy, neučešu se, nerozepnu podprsenku atd.... Intenzivní bolest při nehlídaném pohybu, v noci, hlavně k ránu.
V průběžné zprávě napsáno, že při trvání event. artroskopie ramene.
Je možné problémy zmírnit, odstranit jinak než zákrokem? V případě zákroku bývá jak dlouhá pracovní neschopnost? Vím, že se různí podle toho, co je při zákroku v rameni prováděno, ale mohla bych poprosit alespoň o přibližný odhad? Zda probíhá rehabilitace taky v rámci pracovní neschopnosti apod.
Pracuji jako učitelka, pravou ruku používám při práci na PC, učím pracovní výchovu, počítačové praktikum, tedy ruku potřebuji. Ptám se pro případné naplánování na letní prázdniny:-)
Moc děkuji za odpověď
Jitka
Jíťa
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 17, 2018 5:21 pm

Re: Artroskopie ramene

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř bře 21, 2018 4:54 pm

Vážená paní,
asi bych zkusil ještě obstřik subakromiálního prostoru kortikoidy. Pokud by ani po této terapii nedošlo ke zlepšení, doporučil bych artroskopické ošetření a uvolněním kalcifikací /zvápenatění/.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.