Zobrazit téma - Boule na holení kosti

Boule na holení kosti

Boule na holení kosti

Příspěvekod kayn » pon bře 19, 2018 12:18 am

Dobrý den ,


před měsícem jsem si způsobila úraz na pravé holeni nakopnutím předmětu ,nejspíše nepamatuji si přesně jaký předmět bylo to ve zlosti .Udělala se mi modřina velká asi 5 cm zbarvení do modra a boule.Noha mě bolela pouze pokud sem si sáhla na modřinu a bouli.Modřina po 3 týdnech zmizela zůstala však na oko viditelná a na pohmat boule pokud ji zmáčknu cítím spíše na kosti tvrdý výrustek nepohyblivý na pohmat bolestivý chtěla bych se opat o co by se mohlo jednat a zda ještě počkat s návštěvou lékaře děkuji
kayn
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned dub 01, 2012 1:59 pm

Re: Boule na holení kosti

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř bře 21, 2018 4:59 pm

Dobrý den,
nakopnutím jste sis největší pravděpodobností zhmoždila okostici, což je vazivová vrstva na kosti, které je velmi dobře zásobena cévami a nervy. Při úderu mohlo dojít k jejímu odtržení od zbytku kosti a v "dutině" vytvořil krevní výron, který se nyní přestavuje. Může se přestavět i v kost. Takže ta boule tam může být na věky. Pokud by se zvětšovala, je to jistě na vyšetření lékařem.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1930
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

 

Novinky

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.