Zobrazit téma - Scheuermann již od 5 let?

Scheuermann již od 5 let?

Scheuermann již od 5 let?

Příspěvekod 4Anna » čtv bře 29, 2018 10:05 am

Dobrý den, mám u dcery podezření na Scheuermannovu chorobu (otec dítěte, teta dítěte, babička i praděda - všichni dle mého názoru tuto chorobu mají-dle laického posudku-typicky "hrb" při ohnutí", typická hrudní kyfóza a bederní lordóza). Dceři je nyní 9 let, ale již v pěti letech jsem u ní pozorovala kulatá záda. Začali jsme chodit na soukr. rehabilitace pro posílení mezilopatkových svalů. Dcera má i velmi stažené prsní a trapézové svaly, prý jestli neprodělala nějaké psychické trauma-od narození do cca dvou let trpěla atopickým ekzémem, nespavost, nervozita. O žádném jiném psychickém traumatu, krom tohoto nevím. Cvičí jen občas a já si jsem vědoma, že pokud by to byl Scheuermann, je nutné každodenní cvičení+např. jóga. Jelikož se mi vývoj jejích zad nepozdává, ráda bych, aby dcera absolvovala odborné vyšetření. Na koho bych se prosím měla obrátit? Jsme z Třebíče. Velmi děkuji za odpověď.
4Anna
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 29, 2018 9:45 am

Re: Scheuermann již od 5 let?

Příspěvekod Jaroslav Pilný » sob bře 31, 2018 9:28 am

Dobrý den,
pro dobrý vývoj je nutné cvičení s protažením prsních svalů a posílení zádových svalů. Cvičit by měla každý den. Vhodné je plavání. Morbus Schreurmann v tomto věku je málo pravděpodobná, neboť se projevuje až po 12 roku věku. V tomto věku je to špatné držení těla, které je způsobeno dnešním stylem života.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am

Re: Scheuermann již od 5 let?

Příspěvekod 4Anna » úte dub 03, 2018 9:36 am

Dobrý den, pane doktore, velmi děkuji za odpověď. Byla bych velmi ráda, pokud by se jednalo "jen" o kulatá záda. Jen mě znepokojuje, že vychovávám ještě sedmiletou dceru a nemyslím si, že by měla jiné podmínky (stejné kvalitní matrace, vhodná obuv, stejné pohybové aktivity) a ona má záda krásná, rovná, uvolněná, je radost s ní pracovat. Zatímco ta starší má záda zatuhlá a to právě již od mala. Ještě by mě velmi zajímal Váš názor na jógu pro děti v souvislosti s problematikou zad či vadného držení těla. Děkuji a přeji klidný den.
4Anna
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 29, 2018 9:45 am

Re: Scheuermann již od 5 let?

Příspěvekod Jaroslav Pilný » čtv dub 05, 2018 2:16 pm

Dobrý den,
genetiku neovlivníme. Co se týká jógy, pokud je podávána vhodnou formou a člověkem, který ji opravdu umí, myslím, že jde o vhodnou aktivitu jak pro dospělé, tak i pro děti.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník

cron
 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.