Zobrazit téma - Bolesť kolena

Stránka 1 z 1

Bolesť kolena

PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2018 2:30 pm
od evi25
Dobrý deň.
Pred niekoľkými rokmi ma začalo bolieť ľavé koleno smerom dole po schodoch.Teraz ma bolí už aj smerom hore.
Až teraz som navštívila ortopéda, ktorý mi odsal 150 ml vody z kolena. Urobil rtg, predpísal Dexadol a mastičku Algesal a kontrolu dal o dva mesiace. O štyri dni ma vyšetril aj druhý ortopéd, ktorý tiež odsal vodu (170 ml.) slamovožltej farby. Vodu poslal na kultiváciu a odobral krv. Všetky krvné výsledky sú v poriadku. Teraz čakám na výsledok vody. Môže to byť artróza?
V prílohe Vám posielam rtg.
Dakujem
Eva

Re: Bolesť kolena

PříspěvekNapsal: stř kvě 02, 2018 12:29 pm
od Jaroslav Pilný
Dobrý den,
Vaše obtíže jsou z kloubu mezi patelou a kostí stehenní. Patela je zavzata do čtyřhlavého svalu stehenního a při jeho vychudnutí se zvyšuje tlak k tomto kloubu, což se projevuje bolestí. Nález je patrný i na RTG snímku, kde jsou již patrné změny. Stav se může zlepšit posilováním stehenních svalů.


S úctou Jaroslav Pilný

 

Novinky

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.