Zobrazit téma - magnetická rezonance levého ramena

magnetická rezonance levého ramena

magnetická rezonance levého ramena

Příspěvekod Romana » pát kvě 18, 2018 7:40 am

Dobrý den,
mám výsledky MR a prosím o vysvětlení, co to znamená a jestli je to na operaci?
Zmnožení tekutiny v oblasti subakromio-subdeltoidní bursy, axillárního a subkorakoidního recesu, v oblasti bicipitálního žlábku. Naznačené zůžení subakromiálního prostoru způsobené laterálně zešikmeným akromiem na cca 5mm jenž vede k počínajícímu impingementu RM. Tendinosa dist. úseku šlachy supra- a infra-spinatu při akromiálním impingementu. Lze ventrokraniální, kraniální a dorzokraniální části labra s drobnou paralabrální cystou ventrokraniálně. Tendinosa dist. úseku šl. dl. hl. bicepsu. St.p.parc. ruptuře lig. glenohumerale superior. Drobné subkortikální cysty do 3mm v průměru v dorzální části hlavice. Počínající tendinosa šlachy subscapularisu. Korako-humerální vzdálenost dosahuje cca 9mm. Norm. nález v oblasti AC skloubení.
Děkuji za odpověď.
Romana
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 18, 2018 7:26 am

Re: magnetická rezonance levého ramena

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř kvě 23, 2018 12:40 pm

Dobrý den,
pokud jsou obtíže, tak podle nálezu by byla na zvážení artroskopie ramenního kloubu s uvolněním subakromiálního prostoru, kde je dle MR nález.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.