Zobrazit téma - Bolest Zápěstí Po Větší Zátěži

Bolest Zápěstí Po Větší Zátěži

Bolest Zápěstí Po Větší Zátěži

Příspěvekod PavlaX » čtv kvě 31, 2018 5:43 pm

Dobrý den
asi před šesti lety jsem měla uraz v tělocviku na kruhách, když mě křuplo v zápěstí na straně kde je malíček od té doby mě brněl malíček a prsteníček ortoped mi napsal rehabilitace, které pomohly, ale bohužel jsem začala vnímat že vždy při kreslení ve škole u stojanu delší dobu cca 3hodiny výtvarky mě to začlo bolet a musela jsem protřepávat ruku aby se mi uvolnila. V této době jsem začala na brigádě kde balím hmoždinky a šroubky a hodně namáhám ruku a vždy po práci mě hrozně bolí a když si čistím zuby tak jako bych dostala křeč do ruky a na večer si dám ortezu a ráno mě to už nebolí. Chtěla bych se zeptat jestli mám zajít znovu za ortopedem nebo co by mohlo pomoct aby sem nedostávala křeče po větší námaze. Vše je podoba karpálnímu tunelu ale ten je na straně palce, chtěla bych vědět jestli se to dá nějak řešit trochu mě to trápí hlavně ze začátku v práci nové pohyby namáhavější a zvládnout 8hodin bolest je občas náročné.
PavlaX
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 31, 2018 5:35 pm

Re: Bolest Zápěstí Po Větší Zátěži

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř čer 06, 2018 2:54 pm

Dobrý den,
obtíže, které popisujete mohou být způsobeny drážděním ulnárního /loketního/ nervu. Ale může být příčinou obtíží i jiná porucha. Bez přesného vyšetření a určení místa dráždění nejsem schopen Vám blíže poradit. Někdy má dobrý efekt podání nesteroidních antirevmatik /např. Ibalgin/, ale někdy je třeba operovat.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am

Re: Bolest Zápěstí Po Větší Zátěži

Příspěvekod PavlaX » úte srp 14, 2018 12:25 pm

Dobrý den
právě jsem si aji vzpomněla že jsem byla u neurologa a poslal mě na vyšetření, kde mi zaškrtili ruku a pak mi dali něco aby zjistili za jak dlouho mě nateče krev do konečků prstů a měla jsem to i na malíku ''doktorka nechápala že to trvalo nějakých 15minut'' nemohla jsem držet ruku v klidu samovolně mi cukala tak jestli to je spojitost? Právě to chci od září začít řešit s praktickou doktorkou kam bych měla zajít, řešila jsem to pár let zpátky právě a ortoped mi dělal RTG kde nic nebylo, dal mi ortezu měkkou a poslal mě dom víc jsem se nedověděla.
PavlaX
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 31, 2018 5:35 pm

Re: Bolest Zápěstí Po Větší Zátěži

Příspěvekod Jaroslav Pilný » úte srp 21, 2018 6:08 am

Dobrý den,
na ruce není možné vyloučit jakoukoli souvislost, ale bez vyšetření nejsem schopen určit příčinu obtíží.

S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.