Zobrazit téma - opuch prstov

opuch prstov

opuch prstov

Příspěvekod jese » stř čer 06, 2018 9:14 pm

Dobrý deň, 3 mesiace mám už opuchnuté prsty na oboch rukách, reumatoidný faktor aj kyselinu močovú mám v norme.
RTG: kostná štruktúra primeraná, kontúry hladké, bez RTG známok osteodeštrukcie. Ľahké artrotické zmeny prevažne interfalangeálne bilat., užšia skleroticky lemovaná kĺbová štrbina v oblasti radiokarp. spojenia bilat.
Znamená to, že mám artrózu a syndróm karpálneho tunela? a to mi spôsobuje ten opuch prstov? Akú liečbu by ste navrhli?
jese
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 06, 2018 9:09 pm

Re: opuch prstov

Příspěvekod Jaroslav Pilný » pon čer 11, 2018 12:16 pm

Dobrý den,
dle RTG snímku můžete mít mírné artrotické změny drobných kloubů ruky. Nález na zápěstí je nic neříkající. Na RTG syndrom karpálního tunelu neprokážete. Otok může být z mnoha příčin a bez podrobného vyšetření těžko určím příčinu.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.