Zobrazit téma - Úraz kolene dvouletého dítěte

Úraz kolene dvouletého dítěte

Úraz kolene dvouletého dítěte

Příspěvekod Martina88 » úte srp 07, 2018 7:54 pm

Dobrý den pane doktore.

V květnu tohoto roku se naše dcera dost silně bouchla kolenem o přebalovací pultík. Pár minut kulhala a zdálo se, že je vše v pořádku. Po čase jsme si ale všimli, že malá po ránu kulhá a později to začala mít oteklé. Jeli jsme na FNO, kde ji udělali rentgen, ale nešlo pořádně nic vidět, dostala první sádrovou dlahu. Po sundaní bylo koleno stále oteklé, na RTG šla vidět nějaká nerovost. Následovala další sádrová dlaha, která nepomohla. Až na třetím RTG šlo vidět při projasnení tenká linie na chrupavce( naštípnutí? ) dostala plnou sádru na měsíc. po sundání sádry (20.7) a RTG dr. konstatoval, že koleno je zahojené, bez výpotku. Rozchodila to celkem dobře, ale koleno je stále nateklé, většinou teplejší oproti druhému. Po ránu už nekulhá. Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho může ještě otok trvat? Máme rozjednanou i revmatologii. Naše pediatrička nechala udělat krevní rozbor RF - negativní, CIK - 100 arb.j. .

Předem Vám děkuji za odpověď.

Mojžíšková
Martina88
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 07, 2018 7:37 pm

Re: Úraz kolene dvouletého dítěte

Příspěvekod Jaroslav Pilný » čtv srp 09, 2018 12:25 pm

Dobrý den,
je málo pravděpodobné, že by zlomenina a případné revmatické onemocnění mělo přímou souvislost. Pokud je otok v důsledku úrazu, může přetrvávat i několik měsíců. Vždy je třeba s kolenním kloubem cvičit a posilovat stehenní svaly, které ve fixaci jistě vychudly.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1863
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

 

Novinky

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.