Zobrazit téma - Úraz kolena

Úraz kolena

Úraz kolena

Příspěvekod lubica » stř srp 08, 2018 8:04 am

Dobrý deň.

Chcem Vás poprosiť o vysvetlenie nižšie uvedených údajov. Manžel mal úraz kolena, poslali ho na MRI vyšetrenie, kde obdržal takýto výsledok:

Dominuje subchondrálne intraartikulárna fraktúra zadnej hrany tibie lat. kondylu tibie s jednoznačnou lomnou líniou s cca 1-2 mm depresiou zadnej hrany LCT. s výrazným okolitým edémom spongiozy lat. kondylu tibie.
LCA primeranej šírky, difúzne zvýšenej int. v pdfs, neostro kontúrované, priebeh zachovaný.
LCP primeranej šírky, intenzity signálu, ostro kontúrované, priebeh zachovaný.
LCM, LCL normálneho priebehu, homogénne ostro kontúrované.
Synovialna tekutina diskrétne zmnožená.
Mediálny meniskus v norme.
Laterálny meniskus v norme.
Patella Wiberg I., bez osteochondrálnej lézie.
Lig. patellae a Hoffovo teleso v norme.
FT chrupavky v norme.
Záver: Intraartikulárna fr. zadnej hrany lat. kondylu tibie ľavého kolena s výraznou kostnou kontúziou.
Distenzia LCA.
Zmnožená synov. tekutina.
Nie je lézia meniskov.

Ďakujeme za vysvetlenie.
lubica
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 08, 2018 7:48 am

Re: Úraz kolena

Příspěvekod Jaroslav Pilný » čtv srp 09, 2018 12:31 pm

Dobrý den,
na MR je prokázána zlomenina kosti holenní, která je asi bez dislokace fragmentů, což by šlo zahojit bez operace. Ale na dolní končetinu se nesmí stoupnout. Vše je třeba zhodnotit přesně dle snímků, které nemám k dispozici.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků

cron
 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.