Zobrazit téma - Bolest kolene bez úrazu

Bolest kolene bez úrazu

Bolest kolene bez úrazu

Příspěvekod Sarah » pát říj 12, 2018 9:33 pm

Dobrý věcer; prosim o radu co udělat....; cca tři měsíce mi občas vnoci vzbudila bolest v koleni z vnější strany při změně polohy; dále se začala objevovat po ránu při cestě ze schodů; která pak při rozchozeńí zmizela a tak jsem tomu nevěnovala moc pozornost; tento týden ale bolest graduje a shody sejdu se zapnutým zuby; při chůzi jsem bez problému mohu i běhat ; ale vždy přijde problém kdyz chvilku např.sedím; nepředchazel tomu ani žádný úraz; kromě vyndáni 4 x vody z tohoto kolene před 12 lety kdy to přišlo pravděpodobně po přechodné chřipce; sportuji- rekreační běhání se psem; jezdíme na kole; v zimě lyzě; pohybu mam myslim přiměřeně; jinak jsem v kanceláři Děkuji za odpověď; Lucie
Sarah
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 12, 2018 9:16 pm

Re: Bolest kolene bez úrazu

Příspěvekod Jaroslav Pilný » úte říj 16, 2018 5:07 pm

Dobrý den,
obtíže s největší pravděpodobností jsou z vychablých stehenních svalů, kdy dochází ke zvýšení tlaku mezi patelou /čéškou/ a kostí stehenní. Obtíže se dají vyřešit posilováním stehenních svalů. viz sekce rehabilitaceS úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1919
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am

Re: Bolest kolene bez úrazu

Příspěvekod Janskym » pát lis 09, 2018 7:24 am

Dobrý den,
chtěl bych požádat o vysvětlení pro lajky. Můj ortoped mi řekl, že mám gonartrózu a když si to vyhledám na internetu, tak je na různých stránkách vždy něco jiného. Předem děkuji za vysvětlení. Mirek
Janskym
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 09, 2018 7:16 am

Re: Bolest kolene bez úrazu

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř lis 14, 2018 11:37 am

Dobrý den,
gonartróza je artrotické, degenerativní poškození kolenního kloubu z opotřebování.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1919
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

 

Novinky

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.