Zobrazit téma - os scaphoideum - dotaz

os scaphoideum - dotaz

os scaphoideum - dotaz

Příspěvekod Andrew17 » úte říj 30, 2018 8:52 pm

Dobrý den,
Zajímalo by mě, jestli je možné si tuto kůstku zlomit jinak, než je klasický mechanismus (pád na nataženou ruku). Myslím tím například zátěž na část zápěstí například vlastní hmotností. Stala se mi situace, s kterou se mi ale zdá "přehnané jít k lékaři". Když jsem chtěl vlézt do vany v koupelně, tak jsem se zapřel onou rukou o hranu vany a sedal si, ale jelikož je okraj úzký a následuje u něho zeď, tak byl vyvinut tlak hmotností těla z velké většiny na palcovou část zápěstí, při jeho ohnutí. Jak jsem se rukou špatně zapřel, tak to trochu zabolelo a je to cítit, ale bolest je minimální. Spíše je to pocit otlačení "kosti". Omlouvám se za možná trochu zvláštní dotaz, ale ruce mě živý a z okolí vím, že je léčba této zlomeniny náročná a problematická.
Andrew17
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 30, 2018 8:34 pm

Re: os scaphoideum - dotaz

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř lis 07, 2018 5:11 pm

Dobrý den,
na zlomeninu skafoidea je třeba dosti velkého násilí, což by jen opření se neodpovídalo. Jediná varianta, která mě napadá, je, že kost byla zlomena již dříve a nebyla dokonale srostlá. Pak by stačilo menší násilí.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.