Zobrazit téma - Zlomenina 5. metatarzu

Zlomenina 5. metatarzu

Zlomenina 5. metatarzu

Příspěvekod adel_o » ned lis 04, 2018 10:56 am

Dobrý den,
1.10. jsem si zlomila 5. metatarzus. Doktor mi předepsal ortézu a berle na měsíc, že po měsíci už to bude v pořádku. Tento týden jsem šla na kontrolu a počítala jsem s tím, že už to bude v pořádku. Bohužel mě vyšetřoval jiný doktor, který mi řekl, že je kost dobře srostlá, ale že ještě dva týdny ortéza a berle a potom 2 týdny rehabilitace. Prý u této zlomeniny nejde vidět jizva a není co uspěchat, což se mi moc nehodí, protože jdu za dva týdny na koncert. Kamarád měl tu samou zlomeninu a dostal sádru na 4 týdny a pak už to mohl rozchodit, takže mi to přijde dost divné. Ortézu už mám pět týdnů, mohla bych už taky začít chodit bez berlí a zkoušet to rozchodit? Noha mě nebolí, když se na ni postavím. Děkuju.
Adéla
adel_o
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 04, 2018 10:41 am

Re: Zlomenina 5. metatarzu

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř lis 07, 2018 5:15 pm

Dobrý den,
abych mohl odpovědět na Váš dotaz, musel bych vidět alespoň RTG snímek. Informace, že jde o zlomeninu 5. metatarzu je příliš nekonkrétní informace, stejně jako pro automechanika, že je rozbité auto.

S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1919
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

 

Novinky

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.