Zobrazit téma - Výsledok MR

Stránka 1 z 1

Výsledok MR

PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2018 2:02 pm
od Lucinda
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na výsledok MR a informovať sa či je potrebná operácia. Chcela by som vedieť Váš názor. A vysvetliť čo to vlastne je. Vopred ďakujem za odpoveď.

Skelet - Acromion typ. Bigliani II., subacromiálny priestor v paracoronálnom meraní má výšku redukovanú na 4 až 5 mm. Subcoracoidálny priestor má v tranversálnom meraní až 12mm. Rotárová manžeta - M.. infraspinatus, m. teres minor majú homogénny signál, bez chorobných zmein. M. supraspinatus bez známok ruptúry, signál šľachy je homogénny. Známky ateofie svalu neprítomné. Ligamnetózny aparát glenohumerálne ligamneta kontinuálne, bez známok reptúry. Lig. coracohumeráne bez známok ruptúry.
Záver: Subacromiálna kompresia šľachy m. supraspinati
Vedľajší nález - dve zväčšené LU za pektorálnym svalom v axile.

Re: Výsledok MR

PříspěvekNapsal: ned pro 09, 2018 9:17 am
od Jaroslav Pilný
Dobrý den,
nález svědčí pro podráždění subakromiálního prostoru. Pokud jsou obtíže a nereagují na jinou terapii /RHB, obstřiky/, doporučil bych artroskopické ošetření.


S úctou Jaroslav Pilný

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.