Zobrazit téma - Bolest pod kolenem po běhání.

Bolest pod kolenem po běhání.

Bolest pod kolenem po běhání.

Příspěvekod myska.martin » stř led 29, 2020 11:26 am

Dobrý den, přítelkyně po několika letech absolutní sportovní abstinence chtěla začít běhat. Při druhém běhání si stěžovala, že jí trochu bolí pod kolenem. Potřetí místo běhu zvolila rychlochůzi. Ve všech třech případech uběhla/ušla max.4km. První dva běhy byly v ulici, kde momentálně bydlíme, kde je pár kopců, takže to bylo nárazově náročné, kvůli běhu do/z kopce.
Nyní má problém takový, že má silnou bolest pod koleny vpředu a znatelný otok. Problém má na obou nohách. Při chůzi se musí celá kymácet aby vůbec mohla chodit. Po pár dnech klidu, to vypadá ,že problém vůbec neodeznívá. Bolí jí to i v noci když spí, samozřejme ne tolik ale cítí to.
Momentálně jsme v Itálii, takže zatím jsme ještě u doktora nebyli, pravděpodobně se budeme vracet za pár týdnů. Proto se nejdřív chci zeptat zde, o co by se mohlo jednat, případně jak si může doma svépomoci ulevit od bolesti případně co udělat, aby zmírnila otok a kolena zatím léčila.
Ještě dodám, že bolest se neobjevila ihned ale až po cca 2-3 dnech, kdy nejdřív to bolelo jen trochu, nyní už to bolí silně a brání jí to ve správné chůzi.

Předem děkuji
myska.martin
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 29, 2020 11:24 am

Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků

cron
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.