Zobrazit téma - Kotník po sundání sádry

Kotník po sundání sádry

Kotník po sundání sádry

Příspěvekod Mape » sob lis 07, 2020 3:30 pm

Dobrý den. Zlomila jsem si kotník, fibuli, čistá, nehnutá zlomenina, bez operace. 1 týden dlaha, poté sádra na 4 týdny, poté ultrazvuk a rentgen končetiny. Žíly v pořádku, na zlomenině známky hojení. Ještě na 1 týden dlaha. Celou dobu bez došlapu, warfarin. Před týdnem mi sundali sádru. Bohužel, nic mi nikdo nevysvětlil, nebyl čas,bylo tam dost příjmů na covid.Bylo mi řečeno, že mám rozcvičovat, postupně našlapovat. RHB jsem nedostala, prý to zvládnu sama, ale stejně u nás nyní nefunguje. Nohu tedy promazávám kostivalovou mastí 2x denně, na den stahuji elastickým obinadlem, na noc a cvičení ho sundavám. Cvičím denně pár cviků, které mě napadly, kroužky kotníkem, přitahování chodidla od sebe a k sobě, skrčování prstů, hýbání chodidlem po podlaze. Chodím o francouzských holích. Snažím se našlapovat mírně, ale mám 170cm/110 kg, 51 let, takže došlapuji spíše na polovinu váhy. Mám dotazy: 1) Dělám to správně nebo jak bych to správně měla dělat? 2) Jak dlouho mám kotník stahovat nebo to není třeba? 3) Kdy mohu začít bez obav našlapovat více? 4) Jak mohu chodit po schodech? 5) Mám stále, hlavně po celém dni, menší otok kotníku, co s tím? V klidu nohu polohuji nahoru. 6) Na noze mám i týden po sundání sádry stále malou modřinu. Celá noha od kolene dolů po sundání sádry měla takovou zvláštní barvu, něco mezi červenofialovošedou, což doktorku nijak nezarazilo. Z lýtka už to zabarvení zmizelo. Na nártu stále přetrvává, prsty, které nebyly v sádře jsou také normální. Jak dlouho to zabarvení může trvat? 7) Na lýtku se mi udělali malé tečky, vypadá to jako tečky po chloupkách. Může to být tím, že tu nohu více namáhám nebo že jsem se jí při koupání snažila trochu oholit, či tvrdým polštářem, kterým jí podkládáme? Moc a moc děkuji za odpovědi. V současné situaci se nemám koho zeptat. RHB nefunguje, má PL si vzala dovolenou, na ortopedii berou jen akutní případy, na objednání se čeká i několik týdnů. A já bych ráda tu nohu rozhýbala bez potíží. Děkuji.
Mape
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob lis 07, 2020 3:29 pm

Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.