Zobrazit téma - Opuch kolena po artroskopii

Opuch kolena po artroskopii

Opuch kolena po artroskopii

Příspěvekod Ján » ned led 10, 2021 5:20 pm

Dobrý deň.
15.12.2020 som absolvoval artroskopiu ľavého kolena. Priebeh operačného zákroku Vám opíšem nižšie, z protokolu ktorý som po zákroku obdržal.
Koleno mám stále dosť opuchnuté. Bolestivé nie je. Ohnúť koleno dokážem už do cca 135 stupňového uhla, no opuch mi viac nedovolí. Snažím sa chodiť už aj bez barlí, no ten opuch mi dosť prekáža. Začal som aj bicyklovať na stacionárnom bicykli, denne 3x po 30 min. Čiže dokopy 90 min. denne.
Moja otázka je, či je normálne, keď ten opuch trvá už štvrtý týždeň???
Od operácie som bol 2x na kontrole, počas ktorých mi robili punkciu kolena. Prvý krát obj. koleno s náplňou 50 ml hemartros, rany kľudné, stehy in situ-teraz ex, perif. bez NCP, bez známok HVT.
A druhý krát 40 ml serosangv. obsahu, aplik. VS i.a. asepticky, rany kľudné, perif. bez NCP, bez známok HVT.
Dg. Plica MP magna, synovitis, chongromalatio CMF gr. 1-2.
Priebeh operačného výkonu:
AS genus I.sin. - synovectomia part., resectio plicae MP
Pod clonou ATB po príprave OP s ĽDK v AS držiaku cez AL a AM porty revidujeme kolenný kĺb, recesy výraznou synovitídou vo všetkých kompartmentoch, med. veľká MP plika, shaverom a kobláciou robíme parc. synovektomiu a resekciu pliky, v chrupka pately a trochley bez malácie, LCA voľnejší, ale intaktný, LCP pevný, lat. štrbina bez patologického nálezu, MM bez lézie, chondromaláciu CMF gr. 1-2 neošetrujeme, odsatie, redon, sutura portov, bandáž, krytie.
Beriem lieky: vit. C, reparil + profyzim 3x1.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
S pozdravom
Ján
Ján
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 10, 2021 4:43 pm

Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.