Zobrazit téma - osteochondrom

osteochondrom

osteochondrom

Příspěvekod johan » pát kvě 06, 2022 10:13 am

Dotaz:
Prosím poraďte. V únoru jsem byl na operaci nádoru v levém kýčelním kloubu s tím, že histolka dopadla dobře. (nádor benigní). Přesto mě trápí nadměrné noční pocení v zátylku a to tak, že musím 4x za noc převlékat vrch pyžama. Toto nadměrné pocení jsem měl i před operací, ale ne v takovém rozsahu. (2x za noc převlékat) Před 5 roky mně trápily skoro ty samé bolesti v pravém stehně, ale ty po vynechání sportovních aktivit po půl roce ustoupily.(tenis). Na nálezu z MR je kromě popisu nádoru věta: " Ve struktuře ilické kosti a hlavice femuru vlevo jsou rozsáhlé okrsky reaktivního dřeňového edému. Rovněž na scintigrafii je místo označeno jako pozitivní. Znamená to, že v kostní dřeni je zánět a jak velký může mít vliv na noční pocení? Jak tento zánět diagnostikovat? Je možné tento případný zánět léčit? Je možné, že spící zánět bude i v pravé kyčli? Pravá stehenní kost byla zlomená ve třech letech a je vyztužena drátem. S bolestivostí v pravém stehně jsem měl rovněž problémy během fotbalové kariery ( 3x klid půl roku). Nyní je mi 70 let a trochu se bojím, že budu muset skončit se sportovní činností. Děkuji za odpověď. Kupčík.

6.5.2022
johan
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 05, 2022 1:38 pm

Zpět na Ortopedická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: asiczetataixu, awzdilimuzan a 58 návštevníků

cron
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.