Zobrazit téma - Resekce pliky - délka rekonvalescence

Stránka 1 z 1

Resekce pliky - délka rekonvalescence

PříspěvekNapsal: pon črc 04, 2022 4:36 pm
od mmks
Dobrý den. Měl jsem diagnostikovaný poškozený meniskus, jak podle příznaků, tak podle mag. rezonance. Při operaci byla ale provedena "jen" resekce plik a debridegent chrupavčitých defektů , ale bylo predikováno úplné uzdravení. Je to ale už více než 2 měsíce a koleno stále cítím. Když na něj dokleknu, tak sice již nebolí, ale je to zvláštní nepříjemný pocit. Nebyla předepsána žádná rehabilitace, takže jsem cvičil doporučené cviky a postupně zatěžoval, jízdou na kole atd.
Teď jsem zkusil běh (s ortézou), ale bolelo téměř hned (v průběhu běhu nic hrozného) ale druhý den po běhu je bolest poměrně velká, i přes to, že jsem koleno hned ledoval. Jak dlouho teda trvá uzdravení po tomto zákroku?. Na stejném kolenu jsem měl před 5 lety již opravovaný meniskus, ale tak dlouho rekonvalescenci si nevybavuji.

 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.