Zobrazit téma - Algoneurodystrofie - Sudeckův syndrom

Stránka 1 z 1

Algoneurodystrofie - Sudeckův syndrom

PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2023 11:03 pm
od Beka223
Dobrý den,

V dubnu 2022 mi byla diagnostikována Algoneurodystrofie levé ruky. Příznaky: Bolest při pohybu i v klidu, ztuhlosti kloubů, pálení, pocení končetiny, mravenčení v prstech vč. změny barvy kůže poději i lámání nehtů). Následovaly tři měsíce rehabilitací.

Pohyb ruky se každým měsícem zlepšuje ale bolest i po 10 měsících přetrvává. V ambulanci mi předepsali opiátové náplasti, které jako jediné pomáhají. Bolest je nejhorší v místě vzniku. Nemohu tam mít skřípnutý nerv? Dle EMG, magnetické rezonance, ultrazvuku vše v pořádku.

Ráda bych zkusila obstřiky, příp. blokádu ggl. stellatum. Četla jsem, že tím postižená část dostane více času regenerovat, proto je účinná i při léčbě Algoneurodystrofie. Jaký je Váš názor?

Od jiného lékaře mi bylo doporučeno odstranění bolesti z hlavy přes psychosomatiku. Myslíte, že je psychosomatika jediný způsob jak se po takto dlouhé době uzdravit? Dle jeho názoru jiná cesta k vyléčení není a nemoc se bude jen prohlubovat. Pevně věřím, že jiné možnosti léčby jsou a chce to jen trpělivost popř. rehabilitace nebo jiné procedury.

K operaci se údajně přistupuje až ve fázi, kdy bude ruka v opravdu špatném stavu. Nerada bych takto dopadla, proto Vás prosím o radu jak postupovat a co pro vyléčení mohu ještě udělat.

Děkuji za Vaši odpověď

 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.