Zobrazit téma - ASK Ramene

ASK Ramene

ASK Ramene

Příspěvekod Lenka_K » sob pro 02, 2017 10:37 am

Vážený pane docente,

30. 11. jsem byla na operaci levého ramene. Pan doktor mi vše přišel vysvětlit hned po operaci, tudíž jsem to zcela zaspala a nepamatuji si ani, že tam vůbec byl. Mohl byste mi, prosím, vysvětlit, co mi nakonec v rameni operoval?
Dle MRI se mělo jednat o SLAP lézi. Jako diagnózu mám psaný Sy manžety rotátoru, Impingement sy, hypertrofia Beuforti omae I. sin., při operaci bylo provedeno - reseccio lig. CA, modelaci labri anterior omae I. sin.
Z toho chápu, že něco bylo provedeno s předním labrem, plus byl přeseknut vaz. Byla tam tedy SLAP přítomna, nebo se to dle tohoto popisu nedá určit?
Měla jsem mít ortézu na několik týdnů, nicméně žádnou nemám a nejsem si úplně jistá, zda to je v pořádku. Sestra mi při propouštění řekla, že mám pomalu rozcvičovat, ale obávám se, že jestliže nějak sešíval labrum, případně natrženou dlouhou hlavu bicepsu, mohla bych to znovu roztrhnout. Na stehy mám jít 8. 12. a nevím, zda do té doby nebude lepší nechat to v klidu a raději nerozcvičovat. Co myslíte?

Děkuji za Vaši odpověď.
Lenka_K
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon črc 07, 2014 7:15 pm

Re: ASK Ramene

Příspěvekod Jaroslav Pilný » úte pro 05, 2017 2:48 am

Dobrý den,
v operačním nálezu o SLAP lézi není nic napsáno a modelace labra byla asi provedena jen "povrchově" bez nutnosti fixace kotvičkou. Pokud by byl nález tento, je možné cvičit do bolesti. Ale vycházím jen z Vaší zprávy a neznám přesná artroskopický nález.

S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1886
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Traumatologická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 

Novinky

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.