Zobrazit téma - Potíže po úrazu ramene, na koho se obrátit?

Potíže po úrazu ramene, na koho se obrátit?

Potíže po úrazu ramene, na koho se obrátit?

Příspěvekod balsan » čtv zář 13, 2018 10:26 am

Zdravím a prosím o radu.
6.6.2018 jsem spadl na nataženou paži a začalo mně silně bolet rameno.
V den úrazu po RTG z "úrazovky" hospitalizace 1den na traumatologii. Při propuštění mi řekli, že je to asi jen pohmožděné a případně, když se to za měsíc nezlepší mám jít někde na chirurgii.
28.6 trvající bolesti a nepohyblivosti ramene, na chirurgii vyšetření UZ a 13.7. MR : Mírné zmnožení nitrokloubní tekutiny. Pokročilá AC artróza s impingementem průběhu šlachy muscl. supraspinatus. Mírná redukce SA prostoru. Akromion I. tipu. Asi 1cm od úponu na tuberkulu maius humeri rozšíření a nehomogenita šlachy muscl. supraspinatus. Šlacha dl. hlavy bicepsu v rotátor. intervalu s patrným prosáknutím, bez jasné diskontiunity. Jinak šlachy MR plynulé, přimeř. in. signálu. Nehomogenita labra ventrokaudálně s náznakem diskontinuity, drobné hyperintenzní defekty labra dorsálně. Bez patol. zmnož. nitrokl. tekutiny.
Parciální ruptura v místě úponu muscl. supraspinetus na proxim.humerus.
Od 25.7. intenzivně rehabilutuji (fiz.terap. a cvičení), bez výrazného zlepšení. Snažím se dělat běžné činnosti kdy to nebolí, začíná mně pobolívat opačné rameno ( přetížení, častěji dávám do krajní polohy).
7.9. na chirurgii obstřik SA depomedrol 40mg a 4ml mesocain. Dosud bez zlepšení.
Lékaři na chirurgii mi navrhují operaci a rehabilitační lékař pokračovat v rehabilitaci. Měl bych s tím jít ještě na ortopedii? Bylo by vhodné další vyšetření UZ, případně MR nebo laparoskopie?
Jsem 50letý OSVČ, profesí stromolezec (arborista) a potřebuji to někam "posunout" abych alespoň věděl čím se budu v budoucnu "živit".
Díky za případnou radu.
balsan
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 12, 2018 7:32 pm

Re: Potíže po úrazu ramene, na koho se obrátit?

Příspěvekod Jaroslav Pilný » pát zář 14, 2018 12:07 pm

Dobrý den,
na nálezu z MR je popsána ruptura manžety rotátorů. Pokud se obtíže nelepší, doporučil bych artroskopii ramenního kloubu a pokud se poškození potvrdí, tak provést rekonstrukci. Buď artroskopicky, nebo otevřeně (z drobné operační rány).


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1938
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Traumatologická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.