Zobrazit téma - chondrální defekt

chondrální defekt

chondrální defekt

Příspěvekod Luboš » čtv pro 27, 2018 3:05 pm

Dobrý den, zhruba tři měsíce mám bolesti v levém koleni při chůzi do schodů, ze schodů. Obtíže jsem začal mít při sportovním přetížení, ale shodou okolností jsem se ještě o měsíc později dost tvrdě do kolene udeřil, takže nevím přesnou příčinu mých nyní trvajících obtíží. Zhruba před měsícem jsem dostal v týdenních intervalech 3 injekce hyalubrixu. Zatím bez znatelného efektu. Absoluvoval jsem také MR s tímto výsledkem. "Na laterálním kondylu femuru je patrný chondrální defekt vel. 8x5mm,edém přilehlé kosti. Jinak má zobrazený skelet přiměřenou strukturu, bez patrného edému kostní dřeně,ostatní chrupavky kloubních ploch jsou přiměřené šíře. Podélné kolaterální vazy a zkřížené vazy jsou normálního průběhu,homogenní struktury bez patrné ruptury. Degenerativní změny těla a zadního rohu mediálního menisku.Laterální meniskus má přiměřenou strukturu, bez patrné ruptury. Malý výpotek v suprapatelárním recesu šíře 5 mm,malá Bakerova pseudocysta v podkolení jamce." Chtěl bych se zeptat jaká je dle vašeho názoru závažnost nálezu, a zda by bylo vhodné podstoupit artroskopii k upřesnění defektu. Zda se chondrální defekt tohoto rozsahu dokáže samovolně zahojit, nebo zda je potřeba ho nějak operativně ošetřit. Případně jakým způsobem ? Děkuji moc za vaše odpovědi. L. Malý
Luboš
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 27, 2018 2:47 pm

Zpět na Traumatologická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.