Zobrazit téma - Centrálna lézia TFCC

Stránka 1 z 1

Centrálna lézia TFCC

PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2019 3:16 pm
od lapko
Dobrý deň, som po (3 mesiace) plánovanej artroskopii centrálnej lézie TFCC a lézie lig. lunotriquertum. Bolesti však výrazne pretrvávajú na ulnárnej strane a to pri zvýšenom pronačno-supinačnom pohybe zápästia. Nadalej cítiť aj nestabilitu medzi os lunatum a os triquertum. Ošetrujúci lekár nariadil ďalšiu operáciu - artrodéza kostí lunatum a triquertum. Neviete náhodou zo skúseností, či tento zákrok dokáže napraviť tú nestabilitu a ruptúru centrálneho disku? Vraj môže dôjsť k trvalému obmedzeniu pohyblivosti zápästia, čo by ma nepotešilo, pretože som masér.
Vopred ďakujem za cenné rady :)

Re: Centrálna lézia TFCC

PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2019 4:12 pm
od Jaroslav Pilný
Dobrý den,
artrodézu už 15 let nedělám. Mám dost komplikací. Nahradil jsme ji svojí metodou plastiky lunotriquetrálního vazu.


S úctou Jaroslav Pilný

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.