Zobrazit téma - TEP KOLENA

TEP KOLENA

Diskuse pro odbornou veřejnost.

TEP KOLENA

Příspěvekod wanka » pon úno 09, 2015 6:46 pm

Prosím o radu pro manžela. je od 23.10 po TEP pravého kolena,stále mu dělá problém chůze ze schodu,chůze není plynulá jakoby se to v jednu chvíli "seklo" / koleno nejde doskrčit/.na dlaze "šlape" na 105st. a to do bolesti,ale sám o sobě tak 90st.na rotopedu jet také nejde,zkoušel to na rehabilitaci. intenzivně cvičí,od operace dochází na rehabilitaci a cvičí i doma.Cítí při cvičení silný tah na venkovní i vnitřní straně kolena,jako by nové koleno bylo větší než původní a vazy a svaly jsou krátké.manžel je bývalý fotbalista,od jara do podzimu na kole. nechce se smířit s tím že to v 50ti letech už nepůjde.prosím neporadil by jste něco? lékař mu neustále jen říká že musí cvičit. jenže ten stav se už vlastně měsíc a půl ani trochu nezlepšil.
moc děkuji Ivana
wanka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 09, 2015 5:54 pm

Re: TEP KOLENA

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř úno 11, 2015 7:31 pm

Vážená paní,
těžko radit bez přesného vyšetření, ale většinou jsou obtíže z omezení pohybů či ze svalové dysbalance, která je v důsledku artrotických změn a následné operace. Na kole či rotopedu není možné jezdit, pokud není pohyb v koleně větší než 90°, takže tato forma rehabilitace není možná. Někdy je vhodné zařadit do rehabilitace místo samotného ohýbání v kolenním kloubu i izometrické posilování stehenních svalů.

S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1835
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Pro odborníky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
 

Novinky

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.