Zobrazit téma - Artrodeza kolene

Artrodeza kolene

Diskuse pro odbornou veřejnost.

Artrodeza kolene

Příspěvekod MUDr. Petra » čtv kvě 31, 2018 10:27 pm

Dobrý den, pane docente,hledám informace ohledně artrodezy kolen. kloubu .Zajímá mě poloha pacienta při operaci , hlavně zda není koleno dlouhodobě při operaci ve flexi více jak 90 st.
Jedná se o řešení artrozy nyní III-IV st. kolene u pac. s vrozeným varozním postavením kolen.Mladý pacient s normální váhou 39 let po operaci akut. tepen. uzávěru při tromboze popliteál. aneurysmatu a sukcesivní embol do periferie , končetina zachráněna .Řešeno trombolýzou,násl. žilním štěpem v podkolení a bypassem na bérci. Totál. endoproteza nepřichází dle oš. ortopeda v úvahu /při operaci dlouho ve flexi/, rovněž korekce varozity štěpy by pro rizikovost nebyla možná. Mohla by těžkou artrozu v budoucnu vyřešit artrodeza ? Velmi vám děkuji za odpověď , ev. nějaký odkaz MUDr. Petra
MUDr. Petra
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 31, 2018 10:20 pm

Re: Artrodeza kolene

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř čer 06, 2018 2:59 pm

Vážená kolegině,
i při artrodéze kolenního kloubu je často třeba alespoň na chvíli koleno do flexe, ale vždy záleží na technice operace. Je to vždy na zvážení. On benefit totální endoprotézy kolenního kloubu je jistě vyšší než po artrodéze. Při operaci totální endoprotézy je doba fixace ve flexi 90°tak 60-90 min. dle deformity kolenní kloubu.

S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am

Re: Artrodeza kolene

Příspěvekod MUDr. Petra » čtv čer 07, 2018 12:38 pm

Zdravím a děkuji za odpověď ! P.
MUDr. Petra
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 31, 2018 10:20 pm


Zpět na Pro odborníky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.