Zobrazit téma - Dvojitá zlomenina Femuru a kompl. zlomenina pr. zápěstí.

Dvojitá zlomenina Femuru a kompl. zlomenina pr. zápěstí.

Diskuse pro odbornou veřejnost.

Dvojitá zlomenina Femuru a kompl. zlomenina pr. zápěstí.

Příspěvekod MilaPa » stř srp 25, 2021 12:47 pm

Dobrý den, prosím o názor na mé zlomeniny
1: Femur mám zlomený nad kolenem a momentálně 15 mes.po reoperaci a zlomenina krčku. Vše sešroubováno , tedy krček hřebem a v celé délce femuru vnitřní dlaha 11mm. Nyní
femur nad kolenem asii čeká další reoperaci, kde se má přiložit na kost vnější dlaha a po aktivaci zlomených části nad kolenem vložit štěpy z pánve - vnitřní dlaha zůstane.
Má otázka je, zda je jiné řešení ?

2. Ptal jsem se ortopeda a chirurga, zda se budou nechávat dlouhodobě dlahy, oba sdělili, že se dlahy nevydávají pokud neboli. Jinde jsem se dozvěděl, že dlahy (zejména mi jde o tu uvnitř femuru ) se mají vyndat kvůli možným komplikací jako odvápnění atd. Takže i na toto prosím Vás názor.

3. Při požadavku na magnetickou rezonanci nabízí doktoři jen CT, ale CT tedy vlastně přesnější RTG nezobrazí stav prokrvení kolem zlomenin atd. Prosím jak to vidíte Vy.
Za odpovědi předem moc děkuji.
MilaPa
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 25, 2021 12:24 pm

Zpět na Pro odborníky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.