Zobrazit téma - Otok prstu po zhojení přeříznutí šlach

Otok prstu po zhojení přeříznutí šlach

Rady ohledně poúrazové/pooperační rehabilitace

Otok prstu po zhojení přeříznutí šlach

Příspěvekod Tomankova » pát pro 06, 2019 3:03 pm

Dobrý den ráda bych se zeptala: přeřízla jsem si bohužel dvě šlachy (přitahovače) a jeden nerv ukazováčku těsně u dlaně. Vše bylo asi do tří hodin po úraze sešito. Prst byl pět týdnů v dlaze, nyní již mám dlahu sundanou ale prst je strašně nateklý a už téměř 2 týdny se to nemění, na rehab. M
mi prst jemně masírují Ale evidentně je to úplně k ničemu. Hýbat s ním nejde (prst ohnu druhou rukou, ale vlastni silou ne). Nevím jak se otoku mám zbavit na rehabilitaci mi v podstatě řekli že také neví zvažuji že začnu chodit na jinou rehabilitaci. Nevím jak bych mohla pomoci tomu prstu se otoku zbavit, jak postupovat, co pro to mohu udelat? Bohužel prst potřebuji i ke svému zaměstnání jsem z toho už opravdu špatná. Děkuji moc za odpověď.
Tomankova
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 06, 2019 2:51 pm

Zpět na Rehabilitace poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.