Zobrazit téma - Rehabilitace - zlomenina klíční kosti

Rehabilitace - zlomenina klíční kosti

Rady ohledně poúrazové/pooperační rehabilitace

Rehabilitace - zlomenina klíční kosti

Příspěvekod Barbora » pon črc 06, 2015 9:18 am

Dobrý den,

dne 4. 6. jsem si zlomila po pádu z kola levý klíček. Po úrazu mi byl loket fixován do pravého úhlu. Při další kontrole dne 19.6. pro lepší přiblížení zlomených částí mi byly nasazeny tzv. Delbetovy kruhy. Poslení kontrola proběhla dne 6. 7. Ačkoliv není klíční kost dle rentgenu zcela srostlá, byly mi kruhy sundány a předepsáno cvičení - na dotaz pana doktora, zvednout ruku nad hlavu, se mi podařilo zvednu loket do úrovně ca 40 stupňů. Protože se můj úraz nestal v místě mého bydliště, byla jsem dosud ošetřena 4 různými lékaři. Proto bych se chtěla na Vás obrátit s dotazem, zda se domníváte, že je bezpečné měsíc po zlomení klíční kosti, která není dosud řádně srostlá začít s rozcvičováním a případně jakých pohybů bych se měla pro začátek vyvarovat.
Velice Vám děkuji a s pozdravem

Barbora V.
Barbora
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 06, 2015 8:53 am

Re: Rehabilitace - zlomenina klíční kosti

Příspěvekod Jaroslav Pilný » úte črc 07, 2015 8:14 pm

Vážená paní,
nevím přesně o jaký typ zlomeniny jde, ale většinou se zlomenina fixuje Delbetovými kruhy 6 týdnů, a pak se zahajuje rehabilitace. Pokud je postavení dobré a jsou známky hojení, což by mělo být vidět na RTG snímku, je možné uvažovat o zahájení rehabilitace. V první fázi bych doporučoval rozcvičit loketní kloub a rameno. Jistě bych nedopručil cvičit rameno na 90°. A při jakékoli bolesti v místě zlomeniny, je třeba přestat s cvičením.

S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am

Re: Rehabilitace - zlomenina klíční kosti

Příspěvekod dilko » pon kvě 21, 2018 7:59 am

Dobrý den přeji pane doktore,

prodělal jsem zlomeninu okraje klíčku po leteckém dni přes řidítka biku :D. Zafixováno takovou titanovou deskou. Stalo se 8.5. a měl jsem závěs na ruku. Od 18.5. už jej mám jen na noc. Zaléčuji Wobenzymem a cítím se opravdu dobře. Na rameno dávám bacha, nic nezvedám, jen s rukou normálně pohybuji a procvičuji do horizontální polohy. Moje otázka zní, zda mohu začít už běhat například? Na kolo se ještě necítím, ale ten běh, abych nezatuhl a neztloustl :lol: :lol: Na silničku vyrazím až tak koncem června po rentgenu.

Děkuji mockrát za odpověď.
Provazník Jan, Bohutín
dilko
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 21, 2018 7:53 am

Re: Rehabilitace - zlomenina klíční kosti

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř kvě 23, 2018 12:42 pm

Dobrý den,
bez RTG snímků a dalších informací nejsem schopen přesně určit postup, ale asi bych doporučil bez velkého cvičení min. 6 týdnů od operace. Ale je třeba vše konzultovat s lékařem dle RTG nálezu.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Rehabilitace poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.