Zobrazit téma - rehabilitace zápěstí

rehabilitace zápěstí

Rady ohledně poúrazové/pooperační rehabilitace

rehabilitace zápěstí

Příspěvekod rolex » ned led 08, 2017 2:25 pm

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak nejlépe rozcvicit doma částečnou zlomeninu scaphoidei(zlomená pod střední částí z jedné třetiny) , prvního metacarpu (s malou dislokací, která mi byla srovnána) a vykloubeneho základniho kloubu palce levé ruky. Ke zranění došlo tak, že při chytání zápasů ve futsalu mi prtoihracka proslapla při souboji ruku. Sádru jsem měla přes 6 tydnu. Bohužel rehabilitaci v odborném zařízení příliš nestíhám časově a chtěla bych to zkusit rozcvicit sama. Po sundání ještě je ruka dost oteklá kvůli pohmoždění měkkých tkání. Absolutne nemůžu vykonat pohyb do strany za palcem a dorzalni flexi zápěstí. S uchopem palce to taky není zrovna dobré. Ještě jsem se chtěla zeptat jestli by pomohlo napr. aplikace lymfatického v kombinaci ze svalovým kineziotapem plus nějaké cvičení zápěstí nebo pomalu začít mačkat pěnový míček. A za jak dlouho bych mohla začít s futsalem (brankář) děkuji za odpověď a přeji hezký den .
rolex
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned led 08, 2017 2:12 pm

Re: rehabilitace zápěstí

Příspěvekod Jaroslav Pilný » úte led 10, 2017 1:10 pm

Dobrý den,
s rozcvičováním prstů a zápěstí můžete začít dle metodiky tohoto webu, která byla původně vymyšlena pro takovéto úrazy u sportovců. Mačkání bych nejprve doporučil molitanové houbičky na mytí nádobí. Míček je dosti pevný. Dobu rozcvičení nejsem schopen určit, neboť jsme neviděl Vaši ruku.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1835
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Rehabilitace poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
 

Novinky

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.