Zobrazit téma - Necitlivost ramenního kloubu po úrazu a operaci klíčku

Necitlivost ramenního kloubu po úrazu a operaci klíčku

Rady ohledně poúrazové/pooperační rehabilitace

Necitlivost ramenního kloubu po úrazu a operaci klíčku

Příspěvekod ludenko » ned kvě 07, 2017 10:24 pm

Dobrý den. Koncem února 2017 jsem si po pádu na levé rameno zlomil klíční kost. Po 14ti dnech neúspěšné konzervativní léčby uzavřené fraktury bylo přikročeno k operaci, po níž stále trpím naprostou necitlivostí ramenního kloubu a jeho okolí. Následovaly 2 - 3 kontroly, odstranění stehů, doporučená rehabilitace, dále sono ramene, při kterém zjištěno snížení šlachy supraspinatu a léčba rázovou vlnou.
Protože řez tkáně při operaci byl veden ve vertikální rovině, mám podezření, že byly porušeny nervové spoje - např. musculocutaneus a pod., které jsou odpovědny nejen za pohyb ruky, ale také její správnou citlivost.
Je také možné, že necitlivost kůže mohla být způsobena prudkým nárazem na kloub při úrazu, ale to se mi zdá méně pravděpodobné.
Poraďte prosím, jak zjistit příčinu necitlivosti, je-li možno citlivost obnovit např. neurochirurgickým zákrokem a na koho se mohu v této věci obrátit.
Jsem profesionální hudebník a divadelník, takže mi na úspěšném vyléčení velmi záleží.
Děkuji za pochopení a radu "nad zlato."
ludenko
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 07, 2017 10:56 am

Re: Necitlivost ramenního kloubu po úrazu a operaci klíčku

Příspěvekod Jaroslav Pilný » sob kvě 13, 2017 4:42 am

Vážený pane,
k poškození nervu mohlo dojít jak při úrazu, tak při operaci, ale to s menší pravděpodobností, neboť operační přístupy jsou vedeny mimo místa průběhů nervu. Pro zjištění přičiny je třeba přesně určit, která část ramena a další části paže jsou necitlivé, aby se dalo říci, který nerv byl poškozen. Pro upřesnění je možné indikovat EMG vyšetření, které může pomoci rozlišit, zda je nerv úplně přerušený, či zda je jen zhmožděný, což je nejčastější příčina. Pokud je jen zhmožděný, většinou se stav spontáně po nějakém čase úpraví, což je ale individuální.S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1835
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Rehabilitace poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
 

Novinky

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.