Zobrazit téma - Trapézectomie a artrodéza palce ruky

Trapézectomie a artrodéza palce ruky

Rady ohledně poúrazové/pooperační rehabilitace

Trapézectomie a artrodéza palce ruky

Příspěvekod Bibova » pát zář 07, 2018 8:01 pm

[attachment=0]WP_20180823_08_54_18_Pron.jpg[/attachment]Dobrý den pane docente, 26.6. jsem podstoupila operaci palce pravé ruky, při které mi byly provedeny výše jmenované zákroky. RTG přikládám. Vše proběhlo hladce, jizva se krásně zhojila. Ze zprávy cituji, pohyb velmi slušný, retropulse 1cm, opozice k hrotu IV. 23.8. sejmuta fixace, ještě měsíc používat push ortézu na den, pak při rizikové práci.Tím léčba pravé ruky skončila. Jelikož mám artrózu 3.stupně i na levém palci, mám indikovanou operaci i tam. Mám z toho obavy, protože po sundání sádry mi otéká zápěstí a záprstí a ruka mě bolí i po malé zátěži. Myslíte si, že je to pouze z důvodu zatuhlé ruky po sádře? Nebo je tu jiný problém? Žádná rehabilitace mi nebyla indikována, jen jsem byla poučena, že mám být na ruku opatrná, protože při nějakém úrazu nebo "vyviklání" mi už nepomůžou, že toto je poslední řešení k udržení hybnosti. Tak teď se bojím jestli ruku rehabilitovat, abych ji nějak neublížila. Před touto operací jsem už podstoupila u Vás rekonstrukci vazů tohoto palce s použitím šlachy z předloktí, nyní znovu odběr šlachy tamtéž. Při pohybu mě bolí i toto předloktí, mám ho nějak posilovat? Děkuji za Váš čas a odpověď. Bíbová Věra
Přílohy
WP_20180823_08_54_18_Pron.jpg
WP_20180823_08_54_18_Pron.jpg (68.92 KiB) Zobrazeno 2957 krát
Bibova
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 07, 2018 6:54 pm

Re: Trapézectomie a artrodéza palce ruky

Příspěvekod Jaroslav Pilný » ned zář 09, 2018 2:06 pm

Dobrý den,
dle RTG snímku těžko udělám diagnózu, neboť jasné artrotické změny nevidím. Ale obtíže mohou být z nestability, která na RTG není vidět.
Potřeboval bych zápěstí vyšetřit.

S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1938
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am

Re: Trapézectomie a artrodéza palce ruky

Příspěvekod Bibova » ned zář 09, 2018 10:31 pm

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Zapoměla jsem napsat, že před touto operací jsem neměla bolestivé ani záprstí, ani zápěstí, jen bolestivý a nestabilní palec s posunem jakoby dolu k zápěstí. Vůbec jsem neměla tušení, že v něm mám artrozu IV.stupně. Doporučení lékaře po prohlídce a RTG (asi závěs, ale v bazi I MTC je projasnění-současně vhodná artrodeza MP I. dx ). Operace 26.6. ve Vysokém nad Jizerou, oper. MUDr.Paroulek
Tot.trapeziectomie, závěsná artroplastika sec.Burton-Pellefrini dx, Artrodeza MP I.dx, tažná klička K dráty.
Myslíte, že by se nestabilita zápěstí projevila až po operaci?
Škoda, mám Vás teď dost z ruky, ale jsem ráda i za Vaše rady na dálku. Za 3 týdny bych podle praktické lékařky měla jít do práce. Do té doby buď ruka přestane bolet, nebo se budu muset objednat k další ortopedické konzultaci.Jen mám obavu, abych nevypadala jako hypochondr, který si po operaci, která mu měla pomoct, stále stěžuje, že ho něco bolí. Moc děkuji za Váš čas. Bíbová Věra
Bibova
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 07, 2018 6:54 pm

Re: Trapézectomie a artrodéza palce ruky

Příspěvekod Jaroslav Pilný » pon zář 10, 2018 12:04 pm

Dobrý den,
protože MUDr. Paroulka znám, vím, že je to po lidské i odborné stránce úžasný lékař, a pokud budou obtíže, je vhodné se na něj obrátit, aby stav zhodnotil. Nerad něco hodnotím bez vyšetření. Těch faktorů, které mají na stav vlil je mnoho.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1938
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Rehabilitace poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.