Zobrazit téma - vyvrknutý kotník

vyvrknutý kotník

Základní informace o tomto fóru

vyvrknutý kotník

Příspěvekod misa20 » pát čer 01, 2018 9:21 am

Dobrý den, dne 25.3.2018 jsem si udělala výron kotníku, byl mi doporučený elastický obvaz, mazání ibalginem duo efekt a chůze s oporou. Noha byla hodně oteklá a po obou stranách jsem měla hematomy. Nohu jsem šetřila. 10.4.2018 jsem byla na kontrole s tím, že to ještě lehce bolelo, ale dle slov chirurga by to mělo přestat. Bolest, ale doposud nezmizela. Zkusila jsem tejpy, ale žádná úleva nepřišla. Šla jsem tedy znovu na chirurgii 10.5.2018 s tím, že mám v kotníku něco jako blok je to více z vnější strany ale pokračuje to do vnitřní. Když déle chodím nebo nohu více zatěžuji bolí to, někdy to bolí i v klidu. Zdá se mi, že je zde i menší otok v okolí kotníku. Chirurg mi udělal rentgen ale je prý vše v pořádku. Prosím o Vaši radu. Myslíte, že bolest ustoupí nebo se mám smířit s tím, že kotník bude bolet už pořád? Popřípadě jaké jsou možnosti léčby či zmírnění bolesti. Děkuji za odpověď
misa20
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 01, 2018 9:08 am

Re: vyvrknutý kotník

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř čer 06, 2018 3:04 pm

Vážená paní,
dle Vašeho popisu šlo o poškození vazů, nejspíše jejich částeční či úplné přetržení. Stav se hojil jizvou, což může dlouhodoběji způsobovat otoky a bolesti. Většinou se stav zlepší, ale bez vyšetření a zhodnocení pevnosti vazů těžko určím co s tím provést, aby obtíže rychle ustoupily.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Jak zde začít?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.