Zobrazit téma - Jak dlouho ?

Jak dlouho ?

Základní informace o tomto fóru

Jak dlouho ?

Příspěvekod pich.aja » stř čer 27, 2018 3:58 pm

Dobrý den, mám dotaz, prosím bude napsán laikem! 15.března 2018 jsem měla při pádu na lyžích úraz kolene, po rentgenu zjištěn natržený vaz v koleni, příznaky otok s tekutinou, modřina a obrovská bolest na vnější straně a uvnitř kolene. Po měsíci fixace ortézou docela uspokojivý stav, potom se mi koleno tzv. prudce prolomilo dozadu a vše se vrátilo téměř na začátek.
Prosím je nutná operace nebo nějaké cvičení, byla mi doporučena jízda na kole. Jsem vášnivý lyžař,mám malé děti je mi 41, :o bydlím v Krkonoších a ráda bych byla fit.
pich.aja
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 27, 2018 3:52 pm

Re: Jak dlouho ?

Příspěvekod Jaroslav Pilný » čtv črc 05, 2018 5:26 am

Dobrý den,
ono bez vyšetření je těžko stanovit, co je příčinou podklesávání a stejně těžké je učit jak je třeba léčit. Stav může mít příčinu v poškozených vazech a tam záleží, který vaz je poškozený a zda je nutné jen operačně ošetřit. Může jít o vychudlé svaly. Tam by stačilo svaly posilovat.

S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1919
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Jak zde začít?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

 

Novinky

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.